+48 724 319 601
info@batogospot.pl

Zwiedzamy Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Muzeum Narodowe znajdujące się we Wrocławiu można określić jako jedno z najważniejszych muzeów w Polsce, szczególnie jeśli pod uwagę weźmiemy muzea prezentujące sztukę.

Na Muzeum Narodowe składają się 4 oddziały. Najważniejszym z nich jest Gmach Główny znajdujący się w XIX w. neorenesansowym budynku nad Odrą. W zbiorach gmachu głównego przede wszystkim znajdziemy rzeźbę oraz malarstwo. Do wystaw stałych należą

Oprócz wystaw stałych uwagę przykuwają interesujące wystawy czasowe, dzięki swojej różnorodności każdy znajdzie dla siebie odpowiedni temat

Drugim oddziałem Muzeum Narodowego jest Muzeum Etnograficzne leżące przy ul. Traugutta 111/113. Zajmuje ono gmach dawnego letniego pałacu biskupów wrocławskich w stylu barokowym. Zbiory muzeum dokumentuje przede wszystkim życie na dolnośląskiej wsi od XVII w. aż po dzisiejsze czasy.

Chyba najbardziej rozpoznawalnym oddziałem Muzeum Narodowego   jest Panorama Racławicka mieszcząca imponujący obraz prezentujący bitwę pod Racławicami.

Nie można zapomnieć o oddalonym od pozostałych oddziale Muzeum Narodowego a mianowicie Pawilonie Czterech Kopuł. Oddział znajduje się w modernistycznym budynku leżącym obok Hali Stulecia i prezentuje sztukę nowoczesną.

Gmach główny znajduje się w centrum miasta obok ważnych punktów na turystycznej mapie Wrocławia takich jak: Urząd Wojewódzki, Panorama Racławicka, czy Wzgórze Polskie. Z Wrocławskiego rynku dzieli go 15 minutowy spacer. Żeby po drodze się nie zgubić w nawigacji najlepiej wpisać dokładny adres: plac Powstańców Warszawy 5.

Jeżeli jednek znajdujesz się w innej części miasta i planujesz dojechać komunikacją miejską to najbliżej muzeum dojeżdżają takie linie autobusowe jak: 106, 148, A, N, oraz tramwaje: 2, 10 i 16.

Jeżeli wizytę w Muzeum Narodowym  planujesz zaraz Po przyjeździe do miasta pociągiem to z Dworca Głównego najwygodniej dostać się tramwajem 2 lub 10.

Przy zakupie biletów zapłacimy osobno za wstęp na wystawę stałą i osobno za wstęp na wystawy czasowe, przed zakupem biletu polecamy zapoznać się z ofertą wystaw czasowych oraz z obowiązującymi zniżkami.

Wystawa stała:

Bilet normalny – 10 zł

Bilet ulgowy – 8 zł

Bilet rodzinny (cena za osobę) – 5 zł

Bilet z Kartą Dużej Rodziny – 3 zł

Bilet dla uczniów i studentów – 1 zł

Wystawa czasowa:

Bilet normalny – 10 zł

Bilet ulgowy – 5 zł

Bilet rodzinny lub grupowy (cena za osobę) – 7 zł

Bilet z Kartą Dużej Rodziny – 3 zł

Muzeum-narodowe

Warto wiedzieć wcześniej!

W jakich godzinach otwarte jest muzeum?

Od wtorku do piątku muzeum można odwiedzić od 10:00 do 17:00

W soboty i niedziele od 10:30 do 18:00, a w poniedziałki muzeum jest nieczynne.

Jakie są obecnie wystawy czasowe w muzeum?

Aktualne informacje wraz z harmonogramem prezentowania wystaw najlepiej sprawdzić na stronie muzeum narodowego gdzie znajdziemy również krótki opis prezentowanych obecnie wystaw.

Istnieje możliwość zakupu biletu łączonego do różnych oddziałów Muzeum Narodowego?

W przypadku zakupu biletu do Panoramy Racławickiej bezpłatnie przysługuje również wstęp na wystawy stałe Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Etnograficznego i Pawilonu Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej

Add comment / Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CZY CHCESZ WYNAJĄĆ APARTAMENT?