+48 724 319 601
info@batogospot.pl

Całoroczne atrakcje we Wrocławiu

Całoroczne atrakcje przyciągają uwagę nie tylko turystów ale również mieszkańców. Atrakcje we Wrocławiu są naprawdę wyjątkowe, należy je odwiedzić z kilku powodów. Jeśli szukacie Wrocław jest 5 największym miastem w Polsce, oraz 4 pod względem liczby ludności. Przy takich rozmiarach możecie być pewni, że każdy znajdzie jakąś rozrywkę dla siebie. Jeżeli natomiast zaplanowaliście dłuższy pobyt we Wrocławiu i już odhaczyliście wszystkie najważniejsze atrakcje miasta to szukając nowych inspiracji zapraszamy do lektury artykułu.

Pobyt we Wrocławiu polecamy zacząć od poznania historii miasta, co pozwoli na głębsze doświadczenie atmosfery miasta. Dla fanów historii mamy dobrą wiadomość, istnieje kilka tras zwiedzania, więc można spędzić nawet cały dzień na wyprawie po mieście z przewodnikiem. Pamiętajcie jednak, że zarobki przewodników w tym systemie opierają się na „napiwkach”, więc po wycieczce dodajcie od siebie stosowną kwotę. Dobrą informacją dla osób podróżujących z osobami nie mówiącymi po polsku jest fakt, że wycieczki oferowane są również w innych językach, w zależności od firmy jest to zwykle: angielski, niemiecki, hiszpański. 

Przykładowe trasy zwiedzania:

– Stare miasto

– Wrocław – krok po kroku, czyli według dnia różne tematy, takie jak: wrocławskie krasnale, Wrocław Nadodrze, Wrocławskie zamki czy Absurdy PRL-u

– Dzielnica Czterech Wyznań

– Mosty i wyspy Wrocławia

– II wojna światowa i żydowski Wrocław

Polecamy zaopatrzyć się w wygodne buty, wodę i odpowiedni strój.

 

Dla wszystkich, którzy nie lubią tak dużo spacerować, lub po prostu już zmęczyli się chodzeniem polecamy rowerową wycieczkę z przewodnikiem.
Do wyboru są 2 trasy, w zależności od ilości osób które zapiszą się na wycieczkę, dlatego koniecznie trzeba zadzwonić, żeby zarezerwować z jednodniowym wyprzedzeniem.

We Wrocławiu usługę tą świadczy firma See Wrocław, która oferuje możliwości przeprowadzenia wycieczki w różnych językach. Poniżej można zobaczyć trasę, którą obejmuje wycieczka. Dla tych, którzy wolą jednak odpocząć podczas zwiedzania w ofercie firma posiada również wycieczki z przewodnikiem meleksem, podczas których relaksując się można posłuchać o historii.

plan zwiedzania Wrocławia

Hala Stulecia jest wyjątkowym miejscem nie tylko na mapie Wrocławia, ale też całej Polski, reprezentuje ją bowiem jako zabytek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to też nie sam budynek, a cały kompleks na którym możemy spędzić kilka godzin. Główny budynek wybudowany został w latach 1911-13 z projektu architekta Maxa Berga. Wszystkich miłośników architektury zainteresuje pewnie fakt, iż w momencie wybudowania była budynkiem o największej średnicy – 67 m – z żelbetonowym przykryciem, jednocześnie mogąc pomieścić aż 10 tysięcy osób.

 

Obecnie hala pełni funkcje widowiskowo-sportowe oraz posiada całoroczną część wystawową. W budynku obok – Pawilonie Czterech Kopuł odwiedzić możemy muzeum Sztuki Współczesnej, a zrelaksujemy się oglądając pokaz fontanny multimedialnej i spacerując pod pergolą. Jeśli najdzie nas ochota na dłuższy spacer, to możemy odwiedzić Ogród Japoński i Park Szczytnicki. 

Atrakcje Wrocław

Zoo jest odpowiednią atrakcją przez cały rok, ze względu na zamknięte pawilony. Wrocławskie Zoo jest najstarszym na obecnych ziemiach Polski i największym pod względem ilości wystawianych zwierząt ogrodem zoologicznym w Polsce. Uwagę przyciąga również nowy kompleks Afrykarium, na zwiedzanie którego musimy przeznaczyć kilka godzin. Więcej o naszym zoo pisaliśmy w osobnym artykule, więc zachęcamy do zajrzenia do zakładki przewodnik po Wrocławiu po więcej ciekawostek o tym miejscu.

Ta Wrocławska Synagoga jest bardzo ciekawym punktem na mapie Wrocławia, oraz nieco mniej uczęszczanym miejscem, warto zapoznać się z jej historią, o której możecie dowiedzieć się więcej podczas wycieczki: „Dzielnica Czterech Wyznań i żydowski Wrocław”, firmy Walkative. Warto nadmienić, że wstęp na wystawy jest bezpłatny, dlatego bez wymówek, trzeba to miejsce odwiedzić. Sama synagoga znajduje się w bardzo przyjemnym zaułku, który będzie też świetnym miejscem, na odpoczynek i obiad, lub gorącą czekoladę.

Synagoga pod Białym Bocianem zwiedzanie

GODZINY OTWARCIA SYNAGOGI POD BIAŁYM BOCIANEM:

Poniedziałek – Czwartek: 10:00 – 17:00

Piątek, Niedziela: 10:00 – 16:00

Sobota: nieczynne

Mykwa (łaźnia rytualna) oraz piwnice synagogi otwarte są dla zwiedzających w poniedziałki, piątki i niedziele w godz. 10:00 – 16:00

Między grudniem a kwietniem, w piątki synagoga jest czynna w godzinach 10:00 – 15:00.

Synagoga Wrocław
castellum.pl

Najwyższy punkt widokowy w całej Polsce – znajduje się na wysokości 200 m. Punkt ten wyróżnia się z pośród innych w mieście przede wszystkim tym, że jest całkowicie oszklony, stąd możemy podziwiać widok na miasto niezależnie od pogody. Takie przeżycie będzie też na pewno przyjemniejsze dla osób z lękiem wysokości od otwartych punktów widokowych takich jak ten na katedrze, czy kościele św. Elżbiety.

 

Obiekt czynny:

  • od poniedziałku do czwartku 09:00-21:00 (o 20:40 ostatni wjazd)
  • od piątku do soboty 09:00-22:00 (o 21:40 ostatni wjazd)
  • w niedzielę 10:00-22:00 (o 21:40 ostatni wjazd)
• normalny – 18,00 zł
• ulgowy – 12,00 zł
• dzieci do lat 3 – wstęp bezpłatnie
Najwyzszy budynek w polsce
wroclaw.pl

Hala Targowa została zbudowana w latach 1906-08 przez Richarda Pluddemanna, wybudowana aby uporządkować handel we Wrocławiu do dziś pełni tę funkcję. W trakcie tygodnia można się tu wybrać na drobne zakupy, czy żeby zjeść obiad, lub napić się wybornej kawy. To miejsce gdzie owoce nawet zimą są zawsze najwyższej jakości. Sama konstrukcja jest bardzo ciekawa – przekrycie Hali, wsparte w głównej nawie na żelbetonowych łukach parabolicznych było osiągnięciem inżynierskim na skalę światową.

 

Hala Targowa godziny otwarcia

Obiekt czynny:

– poniedziałek – piątek 8:00 – 18:30

– sobota 8:00 – 15:00.

– niedziela – zamknięte

Wstęp do Hali jest oczywiście darmowy.

naszbiznes24.pl

Kompleks Reise jest bardzo tajemniczym miejscem wybudowanym w trakcie II wojny światowej, przez zajmującą te tereny III rzeszę, mówi się że kompleks miał być siedzibą Hitlera, chociaż istnieje dużo innych bardziej lub mniej prawdopodobnych legend. Zwiedzanie kompleksu sztolni polecamy rozpocząć od Walimia w Parku Krajobrazowym Gór Sowich, więc oprócz sztolni możemy się wybrać również na spacer po szlakach górskich.

Wybierając tą wycieczkę należy się nastawić na to, że w sztolniach panuje niska temperatura, więc pomimo środka lata, warto odpowiednio się ubrać aby zwiedzanie było przyjemne, a pobyt w tej temperaturze zajmuje około 60 min. Podczas całej trasy znajdujemy się pod opieką przewodnika, więc bez obaw – nikt się nie zgubi. Przewodnik przedstawi nam również historię miejsca i cały plan który kompleksu dotyczył. W tym miejscu istnieje możliwość wyboru audio-przewodnika w innym języku niż polski dla osób obcojęzycznych.

Sam kompleks rozciąga się na wiele kilometrów, a jego częścią miał być opisywany w innym poście Zamek Książ, w którym również zostały wybudowane podziemne tunele. Innym wartym polecenia wejściem jest sztolnia w Osówce.

Obiekt czynny jest codziennie:

W miesiącach od października do kwietnia:

 – od poniedziałku do piątku od 9:00, ostatnie wejście o 16:00,

 – w soboty, niedziele i święta od 9:00, ostatnie wejście o 17:00.

W miesiącach od maja do września:

 – od poniedziałku do piątku od 9:00, ostatnie wejście o 17:00,

– w soboty, niedziele i święta od 9:00, ostatnie wejście o 18:00.

Ceny biletów:

Normalny – 22 zł
Ulgowy – 18 zł

Z Kartą Dużej Rodziny zniżka na bilet – 2 zł

busemprzezswiat.pl

W pobliżu opisywanych sztolni możemy odwiedzić również zamek Grodno, położony na górze Choina znajduje się nieco ponad godzinę drogi od Wrocławia. Jest to bardzo stara konstrukcja wybudowana przez Piastów Śląskich ponad 700 lat, dlatego przez wieki nagromadzono tak dużo historii o duchach i innych paranormalnych historiach. My wróciliśmy cali, dlatego uważamy, że z czystym sumieniem możemy polecić tę atrakcję nie tak daleko Wrocławia. Ciekawą propozycją jest również nocne zwiedzanie zamku, jednak tylko dla odważnych!

 

Zamek Grodno - godziny otwarcia

Obiekt czynny:

W miesiącach od października do kwietnia:

 – od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00, ostatnie wejście o 16:00,

 – w soboty, niedziele i święta od 9:00 do 18:00, ostatnie wejście o 17:00.

W miesiącach od maja do września:

 – od poniedziałku do piątku od 9:00 do 18:00, ostatnie wejście o 17:00,

 – w soboty, niedziele i święta od 9:00 do 19:00, ostatnie wejście o 18:00.

Zamek grodno cennik bilety

Ceny biletów:

– Normalny – 24 zł

– Ulgowy – 19 zł

Z Kartą Dużej Rodzin  zniżka na bilet – 2 zł

zamekgrodno.pl

Twierdza w Srebrnej górze została wzniesiona w latach 1765-77 według projektu pruskiego inżyniera W.L. Reglera, była to konstrukcja obronna, mająca stanowić zabezpieczenie dla pruskiego Śląska. Jedyną próbą jakiej została poddana było oblężenie przez wojska napoleońskie, które zostało jednak przerwane przez zawarty pokój w Tylży.

Oprócz zwiedzania twierdzy, które zajmuje około 1 h 15 min, możemy się też tutaj wybrać z rowerem, ponieważ jest sporo wyznaczonych tras rowerowych.

 

Twierdza srebrnogórska- godziny otwarcia

Obiekt czynny:

W miesiącach od kwietnia do października:

– od 10:00 do 18:00, ostatnie zwiedzanie ok. godz. 16:30

W miesiącach od listopada do marca:

– od 10:00 do 17:00, ostatnie zwiedzanie ok. godz. 15:30

Twierdza srebrnogórska cennik bilety

Ceny biletów:

– Normalny – 25 zł (Z Kartą Dużej Rodziny 21 zł)

– Ulgowy – 17 zł (Z Kartą Dużej Rodziny 14 zł)

– Bilet rodzinny (2+2) – 72 zł

Dzieci do 4 lat – bezpłatnie.

forty.pl

Add comment / Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CZY CHCESZ WYNAJĄĆ APARTAMENT?