+48 724 319 601
info@batogospot.pl

Sky Tower Wrocław- najwyższy budynek w Polsce

Większość turystów podczas zwiedzania miasta, nie może oprzeć się zobaczeniu pięknego widoku z Panoramą całego miasta. We Wrocławiu jest kilka miejsc, z których można podziwiać miasto z lotu ptaka, jednym z nich jest Sky Tower, czyli najwyższy budynek w Polsce. W Sky Tower znajduje się taras widokowy na 50 piętrze. Miejsce jest chętnie odwiedzane przez Turystów, dlatego planując wycieczkę, dobrze jest wcześniej pomyśleć o rezerwacji biletów.

Sky Tower  jest to najwyższy budynek w Polsce w dwóch kategoriach:

-„wysokość do dachu”

-„wysokość od najwyżej położonego piętra”. 

Wysokość budynku w najwyższym punkcie (wieża) wynosi 212 m i liczy 51 pięter. 
Sky Tower

Galeria Handlowa w Sky Tower

Sky Tower- galeria handlowa- został oddany do użytku w drugiej połowie 2012 roku. Natomiast reszta budynku dopiero na początku 2013 roku.

Architektura wieżowca

Cały kompleks Sky Tower składa się z 3 budynków (pierwotnie w planach było 6):

 1. budynek B1 – czterokondygnacyjny (od poziomu –1 do poziomu 2) podest, w którym znajdują się m.in. galeria handlowa, kręgielnia,
 2. budynek B2 – 51-piętrowa wieża, w której na piętrach od 28. do 48. znajdują się 184 apartamenty, a niższe poziomy stanowią przestrzeń biurową,
 3. budynek B3 – 19-piętrowy, „żagiel”, w którym znajdują się 52 apartamenty na poziomach od 11. do 18., a także biura.
Sky-tower-wroclaw
 • W budynku znajduje się, aż 38 wind!
 • Jest to najwyższy punkt widokowy na Dolnym Śląsku (poza terenami górskimi).
 • Na 48 piętrze znajduje się apartament o powierzchni 227 m², który jest trzecim najwyżej położonym apartamentem w Europie.

Na 49 piętrze znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać cudowną panoramę Wrocławia.

Wjazdy na punkt widokowy odbywają się co pół godziny, a bilety można nabyć na parterze galerii Sky Tower bądź poprzez stronę internetową. Sky tower jest chętnie odwiedzany przez Turystów, aby mieć pewność, że uda sie wejść na taras dobrze zarezerwować bilety z kilkudniowym wyprzedzeniem

Zarezerwój wejście na taras Widokowy
Sky

CENY BILETÓW

• normalny – 18,00 zł
• ulgowy – 12,00 zł
• dzieci do lat 3 – wstęp wolny

Lokalizacja - Sky Tower

Będąc we Wrocławiu trudno jest nie zauważyć Sky Towera, to najwyższy budynek w Polsce. Ponieważ znajduje się blisko centrum stanowi świetny punkt orientacyjny. Widać go z odległości 30 km od miasta. W mieście jakim jest Wrocław dominuje niska zabudowa, większość budynków ma 4 piętra, więc zbudowanie tak majestatycznego budynku w centrum miasta było ogromnym przedsięwzięciem.

Lokalizacja

Sky Tower znajduje się  we wrocławskiej dzielnicy Krzyki, na skrzyżowaniu ulic: Powstańców Śląskich i Szczęśliwa. 

Budynek znajduje się w sąsiedztwie takich punktów jak:

 •  dworzec PKP, PKS – ok. 10 minut pieszo
 •  wrocławski Rynek -ok. 20 minut pieszo
 •  lotnisko -ok. 25 minut samochodem.
 

 

Sky Tower Dojazd

Do budynku można dojechać różnymi środkami komunikacji.

 • tramwajami (przystanek „Wielka”): 2, 6, 7, 14, 17, 20, 24,
 • autobusami: A, D, 125, 325, 144.
Jak uniknąć korków we Wrocławiu

Parking

W podziemiach Sky Towera znajduje się parking podziemny, jednak ceny tam są dość wysokie. Osobom chcącym zaoszczędzić na parkingu polecamy zaparkować w pobliżu sąsiednich ulic, bezpłatnie. Bez problemu można znaleźć tam miejsce parkingowe

Sky Tower Run

 SKY TOWER RUN

Od 2014, co roku, odbywaja się bieg Sky Tower. Natomiast od 4 latach ma on rangę Mistrzostw Polski w biegu po schodach (tower running). Zawodnicy zaczynają z poziomu ulicy i biegną do meta znajdującej się na punkcie widokowym na 49 piętrze. Do pokonania mają 1142 schody. 

Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach

Oprócz zwykłego biegu po schodach, jest równocześnie organizowany bieg dla strażaków. Biegną oni w strojach sportowych oraz mundurze bojowym i pokonują taki sam dystans (1142 schody) jak zawodnicy Sky Tower Run.

Co było wcześniej

Sky tower nie jest pierwszym drapaczem chmur w tym miejscu, już wcześniej istniał tu biurowiec pod zarządem tej samej firmy LC Corp. Poltegor był swojego czasu najwyższym budynkiem we Wrocławiu. Wieżowiec zbudowano już w  1982 roku.

Sky-Tower-Poltegor

Wieżowiec i otaczającą go prawie 3-hektarową działkę kupił 18 stycznia 2006 roku za (według nieoficjalnych informacji) 17,5 milionów euro wrocławski biznesmen Leszek Czarnecki. Wiosną 2006 roku rozpoczęto prace ziemne w otoczeniu „Poltegoru”, przygotowujące teren pod budowę nowego obiektu. Poltegor został zniszczony. Ciekawostką jest to, że podczas niszczenia budynku została przeprowadzona akcja treningowa dla strażaków. Nazwa Poltegor pochodziła od nazwy Firmy, która była

Budowa i Wielkie Zmiany

inwestycja ruszyła w sierpniu 2007 r. wtedy inwestor uzyskał pozwolenie na budowę. Trwała ona 6 lat i dopiero w 2013 r. Zaczęła funkcjonować galeria handlowa i wieża z tarasem widokowym.

One Comment

 1. Marcin

  Widok z punktu widokowego robi wrażenie

Add comment / Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CZY CHCESZ WYNAJĄĆ APARTAMENT?