+48 724 319 601
info@batogospot.pl

Zwiedzanie Hali Targowej we Wrocławiu

Co warto wiedzieć o Hali Targowej?

Historia hali Targowej jest długa i burzliwa. Hala Targowa to zabytkowy budynek z 1908 roku, znajdujący się zaraz obok wyspy piasek i Ostrowa Tumskiego. Powodem, dla którego podjęto decyzję o jej konstrukcji było uporządkowanie handlu w mieście i tym samym oczyszczenie miasta.Hala Targowa powstała w miejscu czternastowiecznego dworu biskupów lubuskich, który następnie przebudowano na Arsenał Piaskowy. W trakcie wojny budynek nie ucierpiał poważnie podczas oblężenia Wrocławia, dlatego bardzo szybko wznowiono jej działalność. 

Hala Targowa to zabytkowy budynek z 1908 roku, znajdujący się zaraz obok wyspy piasek i Ostrowa Tumskiego. Powodem, dla którego podjęto decyzję o jej konstrukcji było uporządkowanie handlu w mieście i tym samym oczyszczenie miasta. Hala Targowa powstała w miejscu czternastowiecznego dworu biskupów lubuskich, który następnie przebudowano na Arsenał Piaskowy. W trakcie wojny budynek nie ucierpiał poważnie podczas oblężenia Wrocławia, dlatego bardzo szybko wznowiono jej działalność. 

Stoiska w Hali Targowej oferują przeróżne produkty. Przede wszystkim są to artykuły spożywcze takie jak: owoce, warzywa, mięso i wędliny. Zaopatrzymy się tutaj w produkty dla naszych zwierzaków czy ubrania. Nie można zapomnieć, że to chyba drugie po placu solnym najbardziej znane we Wrocławiu miejsce, gdzie kupimy kwiaty.  Oprócz zakupów możemy skorzystać z szerokiej oferty usług, które oferują poszczególne stoiska. Znajdziemy tutaj Kantor wymiany walut, dorabianie kluczy, krawcową, szewca, naprawę zegarków oraz bardzo znany punkt ksero. Jego popularność zawdzięcza swojej ekonomicznej cenie. 

Oprócz wyżej opisanych stoisk z zakupami i usługami, w Hali Targowej znajdziemy też miejsca żeby zjeść obiad i napić się kawy.

Znajdziemy tutaj „Targowa Craft beer and Food”, „Grill Steak Bar Polska”, “Karmazyn Kuchnia Polska”, „Restauracja Targowa”, „Kawałek Smaku – Pizza i Coffee”, „Herbaciarnia”, oraz „Enklawa Wrocławska Palarnia Kawy”. Każdy więc znajdzie coś dla siebie o różnych porach dnia. Warto zwrócić uwagę, że niektóre restauracje są otwarte dłużej niż godziny otwarcia Hali

Jak dojechać do Hali Targowej we Wrocławiu

Aby dostać się do Hali Targowej do wyboru mamy kilka linii tramwajowych: 2, 4, 5, 8, 9, 11, 17, 23, dlatego nie powinno być problemu z dojazdem. W niewielkiej odległości znajduje się też przystanek „Galeria Dominikańska” oraz „pl. Bema”. 

Jak dojechać do Hali Targowej z apartamentów BatogoSpot?

Z apartamentów BatogoSpot Tumski można rozważyć nawet dojście do Hali Targowej  na piechotę, co nie powinno zająć więcej niż 7 min. Jeżeli jednak wolisz oszczędzić siłę na inne aktywności to tramwaje 8, 9, 11, 17, 23 zawiozą nas bezpośrednio. Wsiadając na przystanku „pl. Bema” wysiądź na kolejnym „Hala Targowa”.

Z lokalizacji BatogoSpot Towers nie ma wygodnego bezpośredniego połączenia. Wsiadając na przystanku „Pl. Jana Pawła II” w autobus 122 lub 144 trzeba wysiąść na przystanku „Dubois” a następnie resztę odległości pokonać pieszo, co powinno zająć około 13 min, łącznie dystans zajmie około 20 min. 

Warto wiedzieć wcześniej!

W jakich godzinach jest otwarta Hala Targowa?

Hala otwarta jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:00 do 18:30. Natomiast w niedziele pozostaje zamknięta.

Czy Hala Targowa ma parking?

Zaraz obok Hali od strony rzeki znajduje się miejski parking płatny, ważne więc żeby pamiętać o uiszczeniu opłaty w parkomacie, aby uniknąć mandatu.

Czy w Hali Targowej można kupić pamiątki?

Tak, stoisko nr. 166 prowadzi sprzedaż pamiątek z Wrocławia.

Add comment / Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CZY CHCESZ WYNAJĄĆ APARTAMENT?