+48 724 319 601
info@batogospot.pl

Samodzielne zameldowanie w Apartamentach Batogospot

Samodzielne zameldowanie  w apartamentach staje się coraz bardziej popularną metodą zameldowania w wynajmie krótkoterminowym. Jako że, przybycie gościa i jego zameldowanie to najbardziej kluczowa część podróży związanej z obsługą klienta, wielu gości zapamiętuje negatywne odczucia w postaci np. opieszałości pracowników recepcji i tym samym opóźnienia w wejściu do pokoju. Stąd nowe pomysły ułatwiające tę procedurę to istotny krok w poprawie obsługi klienta. Choć może się wydawać, że systemy samoobsługowej odprawy w hotelach to futurystyczny pomysł, ludzie już od dawna korzystają z odprawy online na loty. Nie jest to więc obca koncepcja, ale coś, co można łatwo zrealizować. Przede wszystkim dotyczy to apartamentów i domków na wynajem, rzadziej hoteli i hosteli, stając się udogodnieniem dla przyjeżdżających gości. Umożliwia im łatwiejsze wejście do obiektu, o większej elastyczności, bez konieczności czekania na właściciela obiektu, co zdarzało się przy tradycyjnym zameldowaniu. Poniżej krok po kroku postaramy się opisać kilka najważniejszych kwestii dotyczących możliwych form self check-in.

Rodzaje self check-in - jak zameldować się w Apartamentach Batogospot?

  1. Skrytka/sejf na klucze – jest to metoda, w której przy drzwiach wejściowych do apartamentu/domu znajduje się mały sejf. Przed przyjazdem do takiego obiektu otrzymujemy w wiadomości od właściciela kod. Aby wejść do apartamentu musimy skorzystać z kodu, celem otwarcia sejfu i wyjęcia z niego kluczy do drzwi.
  2. Smartlock – w tym wypadku nie znajdziemy przy drzwiach skrytki. Metoda ta wymaga, aby drzwi posiadały specjalną elektroniczną klamkę. Również otrzymujemy przed przyjazdem kod do apartamentu, który należy wpisać za każdym razem celem wejścia do apartamentu.
  3. Domofon z kodem – jest to metoda bardzo podobna do smartlock’a, jednak tutaj będziemy się posługiwać domofonem, na którym będziemy musieli wpisać podany nam kod, dzięki czemu odblokujemy drzwi.

Samodzielne zameldowanie w apartamentach - wysoka interakcja

Choć mogłoby się wydawać, że oferowanie rozwiązań samoobsługowych może zminimalizować interakcje z gośćmi, to prowadzi to jedynie do lepszej i bardziej spersonalizowanej obsługi. Mimo, że science fiction chciałoby, abyś w to uwierzył, roboty nie przejmują władzy. One po prostu pomagają nam w codziennym życiu.
Celem systemów samodzielnego zameldowania nie jest redukcja personelu. W rzeczywistości pozwalają one pracownikom na swobodę w świadczeniu spersonalizowanych usług dla gości. Mając mniej pracy administracyjnej, pracownicy mogą skupić się na ważnych obszarach, w tym na problemach i zainteresowaniach gości. Nie chodzi też o to, aby popisywać się gadżetami czy technologią, tylko wykorzystywać ją do świadczenia usługi o jak najwyższej jakości.

Zalety samodzielnego zameldowania - dlaczego warto wybrac self check in Batogospot

  1. Możliwość zameldowania o dowolnej porze – jest to ogromny plus w porównaniu do tradycyjnej metody zameldowania. Zwykle w przypadku hoteli istnieje możliwość całodobowego zameldowania, jednak wiąże się to z dodatkową opłatą, gdyż wymaga dodatkowych godzin pracy osób na recepcji. Jeżeli obiekt oferuje self check-in to zwykle zameldowanie jest możliwe o dowolnej porze, gdy tylko rozpocznie się doba hotelowa.
  2. Większa autonomia – obiekty oferujące samodzielne zameldowanie nie będą również ograniczać godzin, w których drzwi hotelu są otwarte, można swobodnie wchodzić i wychodzić o dowolnej porze.
  3. Nie traci się czasu czekając na obsługę – w hotelach posługującymi się tradycyjnymi metodami zameldowania, zwykle za każdym razem przy opuszczaniu hotelu należy zostawić klucze na recepcji, a później je odebrać. Powoduje to, że za każdym razem musimy chwilę zaczekać, na obsługę. W przypadku tej nowoczesnej metody zaraz po zamknięciu drzwi możemy wybiec z obiektu bez żadnej zwłoki.
  4. Goście nie muszą stać w kolejce do recepcji. Dzięki systemowi samodzielnego meldowania się, nawet w najwyższym sezonie goście otrzymują możliwość zameldowania bez zbędnej zwłoki. Większość hoteli chce zapewnić gościom przebywającym w ich obiektach wyjątkową usługę. Ta usługa zaczyna się, gdy klienci po raz pierwszy wchodzą do obiektu i trwa co najmniej do ich wymeldowania, a często nawet dłużej. Pierwsze fizyczne wrażenie, jakie robi obiekt noclegowy, zaczyna się podczas zameldowania. Niektórzy goście są zmęczeni po godzinach spędzonych w podróży. Nie chcą czekać w długich kolejkach, aby dokończyć rejestrację. Inni goście muszą się szybko wymeldować, aby wyruszyć w drogę powrotną. Samodzielne zameldowanie pozwala gościom cieszyć się wakacjami wcześniej, zapewniając wygodny, bezproblemowy sposób zameldowania.
  5. Poczucie bezpieczeństwa – fakt, iż tylko my mamy klucze do apartamentu, a obsługa nie wchodzi w trakcie naszego pobytu do wynajętego lokum. Daje to poczucie, że nasza własność, którą pozostawiamy w danym miejscu, bezpiecznie poczeka na nasz powrót.

Podczas zameldowania w apartamentach Batogospot - pamiętaj!

Samodzielne zameldowanie wymaga, aby nasz pobyt był opłacony z góry. Zwykle obiekty udostępniają płatność poprzez system rezerwacji lub zewnętrzny serwis jak Booking.com czy Airbnb. Należy się spodziewać, iż przed opłaceniem pobytu nie dostaniemy szczegółów dotyczących wynajętego apartamentu, takich jak dokładna lokalizacja i kod do klamki lub sejfu, ze względów bezpieczeństwa.

  1. Wpłata kaucji – obiekty stosujące tę metodę, zwykle wymagają wpłaty kaucji przed odbiorem kluczy, czyli na etapie płatności za rezerwację. Niektóre obiekty poproszą o wpłatę kaucji inne o autoryzację karty na daną kwotę. Jest to standardowa procedura, która ma chronić obiekt w przypadku, gdy gość zgubi klucze, lub dokona zniszczeń w obiekcie. Nie powinniśmy się więc obawiać, gdy obiekt informuje nas o pobieranej kaucji lub taka informacja widnieje na stronie internetowej obiektu.
  1. Instrukcja zameldowania – zwykle w przypadku domków lub apartamentów na wynajem, ponieważ obsługa nie będzie na miejscu gdy gość przyjeżdża do obiektu, udostępniona zostanie nam instrukcja dotycząca zameldowania. Opisany w niej zostanie dojazd do obiektu, najkorzystniejsze wejście do budynku oraz procedura odbioru kluczy. Warto się z nią zapoznać wcześniej oraz posiadać ze sobą, aby zameldowanie przebiegło jak najłatwiej.

Nie ulega wątpliwości, że rozwiązania samodzielnego zapewniają gościom szeroki wachlarz korzyści. Z pewnością rozwiązanie to zostanie docenione przez gości i personel ze względu na swobodę, jaką oferuje ta technologia. Oczywiście, wielu gości może nadal czuć się bardziej komfortowo z typowym zameldowaniem w recepcji, ale wraz z popularyzacją tej metody zameldowania odczucia te będą się na pewno zmieniać.

Czy self check in jest bezpieczne?

Zdecydowanie Tak, self check in to najbezpieczniejsza metoda zameldowania. Meldując się osobiście unikasz kontaktu z przypadkowymi osobami, a dzięki temu nie narażasz siebie i bliskich.

Czy należy bać się płacić z góry za pobyt?

Wszystkie płatności są monitorowane w naszym systemie rezerwacji, na każdą rezerwację możemy wystawić FV po zgłoszeniu takiej chęci. Opłacenie rezerwacji z góry daje pewność potwierdzenia rezerwacji

Add comment / Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CZY CHCESZ WYNAJĄĆ APARTAMENT?