+48 724 319 601
info@batogospot.pl

Polinka – od 2013 r. we Wrocławiu

Polinka to zdecydowanie bardzo rozpoznawalny element Wrocławia. Szybko zyskała popularność i stała się jedną z atrakcji turystycznych Wrocławia pomimo iż powstała w nieco innym celu. Mianowicie kiedy spojrzymy na plany budynków Politechniki Wrocławskiej to okaże się, że znajdują się po obu stronach rzeki. Powodowało to komplikacje dla studentów, którzy w trakcie krótkiej przerwy pomiędzy zajęciami musieli przejść z jednego budynku do drugiego, przechodząc przez most Grunwaldzki. Dlatego środowisko uniwersyteckie Politechniki zdecydowało się na konstrukcję Polinki, która znacznie ułatwia tą podróż. 

Kolejka powstała w 2013 r. i rozpościera się pomiędzy dwoma stacjami – jedną na wyb. Wyspiańskiego, drugą przy ul. Na Grobli. Przejazd pomiędzy stacjami trwa zaledwie 3 minuty, a w tym samym czasie po 380 metrowej trasie, 7 metrów nad Odrą kursują dwa wagoniki z prędkością maksymalnie 18 km/h. Po otwarciu Polinka szybko zyskała popularność również wśród turystów. Jednak ze względu na lokalizację, raczej nie jest tak bardzo użyteczna dla zwykłych mieszkańców miasta. Nieoficjalną częścią tej historii miał być fakt, że wykładowcy Politechniki byli już zmęczeni ciągłymi spóźnieniami studentów usprawiedliwianymi właśnie odległością pomiędzy budykami i dlatego zainicjowali budowę kolejki.

Polinka

Wirtualna podróż

Dla osób z lękiem wysokości być może pomysł przejazdu w oszklonej kapsule nie jest zachęcający. Polecamy więc obejrzeć wideo dokumentujące taki przejazd, aby doświadczyć widoków jakie czekają na podróżujących tym środkiem komunikacji. Poniżej przykładowe wideo, które wpadło nam w oko.

 

Godziny otwarcia

Obecnie kolejka kursuje z przerwami sanitarnymi ze względu na Covid-19.

 • Od poniedziałku do piątku:

od 7.00 do 21.00, z przerwami sanitarnymi od 10.15 do 10.45, od 13.00 do 14.00 i od godz. 16.15 do 16.45.

 • Sobota- niedziela:

od 11.00 do 18.00, z przerwami sanitarnymi od 13.30 do 14.00 oraz od 16.00 do 16.30.

Cennik

Bilety na Polinkę można kupić tuż obok Polinki, lub w jednym z biletomatów MPK.

Należy jednak wybrać inny bilet, nie standardowy MPK. Żeby go znaleźć wybierz opcję Zakup innych biletów papierowych i wybrać Bilet jednorazowy na Kolej Linową Polinka

Obecnie obowiązują poniżdze ceny:

Bilet jednorazowy – 4,6 zł.

Bilet ulgowy – 2,3 zł.

 

Darmowy przejazd:

 • studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej 
 • emeryci PWr,
 • uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego,
 • dzieci do szóstego roku życia
 • opiekunowie osób z niepełnosprawnościami.

Skorzystać z oferowanych ulgowych biletów mogą:

 • uczniowie,
 • studenci innych uczelni,
 • emeryci i renciści,
 • osoby z niepełnosprawnościami

Z lokalizacji BatogoSpot Tumski użyj tramwaju 70, wsiadając na przystanku „pl. Bema” i już po 8 min możesz wysiąść na przystanku „Most Grunwaldzki”.

Z naszej drugiej lokalizacji – BatogoSpot Towers dojazd jest równie łatwy, ponieważ wsiadając na przystanku „Pl. Jana Pawła II” w tramwaj linii 33, już po 12 minutach możesz wysiąść na przystanku „Most Grunwaldzki”.

Skoro dojazd jest tak łatwy to szkoda by było nie skorzystać z tej interesującej atrakcji naszego miasta!

Add comment / Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CZY CHCESZ WYNAJĄĆ APARTAMENT?