+48 724 319 601
info@batogospot.pl

Wrocławskie restauracje warte polecenia – top 5

O jakich restauracjach we Wrocławiu tutaj przeczytasz?

Co warto wiedzieć na temat Wrocławskich restauracji?

 Wrocławskie restauracje cieszą się dobrą sławą, wyboru spośród różnych typów kuchni nie brakuje. Spacerując uliczkami rynku można znaleźć ich bardzo dużo, ale czy  łatwo jest podjąć decyzję, którą z nich wybrać?  Jak się okazuje wielu naszych gości podczas pobytu we Wrocławiu ma z tym problem, zwłaszcza, że wiele lokali to tylko wrocławskie restauracje, których w innych miastach nie znajdziesz. Oczywiście naszym gościom bardzo chętnie polecamy restauracje, które według nas mogą im podejść do gustu, ale chcemy, żeby z naszych porad mieli możliwość skorzystać jeszcze przed przyjazdem do nas, na etapie planowania podróży. I chociaż ten artykuł nie wyczerpuje tematu, to jest szybką odpowiedzią na pytanie „którą wrocławską restaurację wybrać?”. Proponujemy poniżej zestaw różnorodnych miejsc, tak aby zadowolić każdego niezależnie od gustu. 

Warto również spojrzeć do innego naszego artykułu, który znacznie obszerniej opisuje temat, można przejść do niego tutaj.

Oczywiście tylko dlatego, że powstał ten artykuł to nie znaczy, że nie chcemy aby nasi goście konsultowali się z nami, zawsze bardzo chętnie doradzamy, zarówno w zakresie wyboru wrocławskich restauracji jak i atrakcji.

Bernard - wrocławska restauracja z tradycją

Pierwszą wrocławską restauracją, o której warto wspomnieć jest „Bernard”. Znajduje się w samym centrum, dlatego dojazd nie powinien sprawić żadnego problemu, z apartamentów BatogoSpot znajduje się zaledwie w odległości 15 minutowego spaceru. 

Lokal czerpie inspiracje z kuchni dolnośląskiej, europejskiej oraz czeskiej. Bazuje on na naturalnych i sezonowych produktach. Atmosfera jest niezwykła. Zawsze w tle gra przyjemna dla ucha muzyka, a w niektóre dni utwory grane są tu nawet na żywo.

Oprócz smacznego jedzenia można napić się dobrego piwa. W karcie menu znajduje się ich wiele, a obsługa lokalu chętnie pomoże wybrać ten, który spełni wymagania każdego konesera tego trunku. 

Adres:                      Rynek 35, 50-102 Wrocław

Telefon:                   +48 508 054 037

Strona internetowa:  www.bernard.wroclaw.pl

wrocławska restauracja
wrocławskie restauracje

O sole mio - włosko-wrocławska restauracja

Dla wszystkich fanów kuchni włoskiej mamy dobre wieści, ponieważ w samym centrum Wrocławia zlokalizowana jest restauracja właśnie w takim klimacie. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Pizza przygotowywana jest w specjalnym piecu opalanym w drewnie, a serwowane makarony są własnego wyrobu. Restauracja została uznana za przyjazną dla rodzin z małymi dziećmi.

Adres:                         Rynek 16/17, 59-220

Telefon:                      71 337 27 22

Strona internetowa:     https://m.facebook.com/ristorantepizzerialobsterspastakuchniawloska/

Wrocławianie lubiący krewetki zachwycają się tym miejscem. Każdy powinien tam pójść!  Właściciele w swojej ofercie przygotowali rozwiązania dla tych niezdecydowanych. Można za drobną opłatą spróbować jedną krewetkę i ocenić jej smak.

W menu nie znajdzie się nic innego prócz dań przyrządzonych z właśnie z tych owoców morza – krewetek . 

 Miejsce to powstało dzięki trzem braciom, którzy dzięki swojemu wyczuciu smaku stworzyli markę, która się mocno rozwija. We Wrocławiu jest kilka lokali. My proponujemy wybrać się do restauracji na ul. Wita Stworza 41. 

Naszym faworytem jest danie o nazwie „Tempura Shrimp”, czyli smażone krewetki w cieście, które podawane są z bagietką bądź frytkami, surówką i z dwoma sosami: mango i majonezowym.

Adres:                        ul. Wita Stworza 41

Telefon:                     +48 577 997 855

Strona internetowa:    https://shrimp-house.pl

Dinette

Dinette to wrocławska restauracja, do którego szczególnie polecamy się wybrać na śniadanie. Chleb wypiekany jest na miejscu, na naturalnym zakwasie. Karta menu dostosowana jest do sezonowych produktów i zmienia się co kilka tygodni.

Naszym śniadaniowym faworytem są jajka na tostach, czyli dwa jajka w koszulce podawane na chałce z grillowanym boczkiem i rukolą. Smak tego dania podkreśla delikatny sos maślany.

 

Adres:                             Plac Teatralny 8

Telefon:                          +48 502 575 145

Strona internetowa:        https://www.dinette.pl

Szajnochy 11

Wszyscy fani sushi powinni odwiedzić to miejsce. W lokalu serwowane są najwyższej jakości ryby i owoce morza, które pozyskiwane są z holenderskiej giełdy rybnej. Restauracja łączy w sobie kuchnię japońską i kuchnię polsko-skandynawską.

Naszym faworytem są małże Św. Jakuba w tempurze. Tempura, czyli panierka, która otacza sushi jest lekko ciepła, a sos kobe który podany jest na sushi razem z porem podkreśla idealny smak potrawy.

Adres:                          ul. Karola Szajnochy 11

Telefon:                       +48 662 151 393

Strona internetowa:     https://szajnochy11.pl

Restauracje-wrocław

Add comment / Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CZY CHCESZ WYNAJĄĆ APARTAMENT?