+48 724 319 601
info@batogospot.pl

Wrocław numer 1 w European Best Destinations

Spis treści - czyli co warto wiedzieć o Rankingach takich jak European Best Destinations

Wroclaw

O jakim rankingu mowa?

Wrocław został wyróżniony w rankingu Best European Destinations, którego celem jest rekomendowanie turystom konkretnych celów podróży. Na stronie otrzymasz wskazówki, które miejsca powinieneś odwiedzić w zależności od celu czy charakteru twojej podróży. Może to być zarówno miejsce inspiracji podróżniczej jak i źródło informacji na temat odwiedzanych miejsc. Ranking oparty jest na głosach podróżników, więc opierając się na zawartych w nim informacjach będziemy pokładać zaufanie w osobach, które już te miejsca wcześniej odwiedziły. 

Aby ułatwić poszukiwanie, wyniki głosowań podzielone są na kategorie, możemy więc dużo szybciej znaleźć polecane miejsca dostosowane do naszych potrzeb. Znajdziemy tutaj poniższe kategorie:

 • najlepsze miasta do odwiedzenia – bo w mieście każdy znajdzie coś dla siebie,
 • najlepsze miejsca na Boże Narodzenie – dla wszystkich miłośników jarmarków Bożonarodzeniowych 
 • najpiękniejsze plaże w Europie – dla tych, którzy nie wyobrażają sobie lata bez morza,
 • najlepsze letnie festiwale – dla wszystkich miłośników dobrej muzyki, 
 • najlepsze miejsca dla rodzin – bo mali podróżnicy też mają swoje ulubione miejsca, 
 • najbardziej romantyczne miejsca – kiedy szukamy miejsca na wyjątkową okazję, 
 • ukryte skarby – miejsca z dala od utartego szlaku,
 • najlepsze bajkowe miejsca – dla marzycieli,
 • najlepsze miejsca na narty oraz snowboard
 • najlepsze dla miłośników natury – bo dobry widok to malowniczy pejzaż,
 • najlepsze miejsca dla rowerzystów – gdzie dobre drogi to podstawa,
 • najlepsze miejsca na relaks – gdy nie chcemy zgiełku ani szumu, 
 • najlepsze miejsca przez cały rok – kiedy ochota na podróżowanie najdzie nas w niespodziewanym momencie.
 
Na stronie znajdziemy też polecane hotele 

Wrocław został ogłoszony destynacją numer 1 w kategorii Best places to travel in 2018. Na podstawie ponad 320 tysięcy głosów Wrocław wygrał z miastami takimi jak: Bilbao, Colmar, Hvar, Ryga, Mediolan, Ateny, Budapeszt, Lisbon, Bohinj, Praga, Kotor, Paryż, Wiedeń czy Amsterdam.

Oprócz najlepszego miasta na podróż Wrocław zajmował miejsce w rankingu również w innych kategoriach. Uplasował się na 8 miejscu jako spośród miejsc z najlepszą fontanną w Europie. Wszystko dzięki powstałej w 2009 roku Fontannie Multimedialnej, która w sezonie (od maja do października) wykonuje pokazy o każdej pełnej godzinie, a każdy z wykorzystaniem innej muzyki. Na specjalne okazje wykonywane są również pokazy z wykorzystaniem zapierających dech w piersiach hologramów. Jeden z takich pokazów możesz zobaczyć poniżej.

Na rok 2021 Wrocław znalazł się również na liście miejsc z Najpiękniejszymi choinkami, zachęcamy więc do odwiedzenia Wrocławia w terminie od 19 listopada do 31 grudnia!

Wrocław to cudowne miasto, poczytać więcej o różnych ciekawych miejscach oraz o historii miasta możesz w innych naszych artykułach, które opisują również przydatne wskazówki takie jak informacje o MPK Wrocław, czy cenniki i godziny wstępu zabytków.

Wrocław w innych rankingach

W tegorocznym rankingu znanego portalu podróżniczego Tripadvisor Wrocław znalazł się na 9 miejscu w kategorii miejsc zdobywających popularność. Jednak, gdy przyjrzymy się bliżej miejscom, które nas wyprzedziły w rankingu to okazuje się, że tylko St. Ives w Wielkiej Brytanii był przed nami biorąc pod uwagę Europejskie destynacje,

W opisie stworzonym przez stronę czytamy, że pierwotnie (w czasach średniowiecza) Wrocław zbudowany był na kilku wyspach, dlatego miasto posiada wiele pięknych mostów i piękną architekturę. Rynek (centralny plac), wyłożony kolorowymi budynkami, jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w mieście.

Strona ta jest bardzo przydatna w planowaniu naszej podróży do tego miasta, gdyż posiada wiele opinii innych podróżników, którzy wypróbowali atrakcje, restauracje, czy hotele w danym miejscu. Znajdziemy tutaj przeróżne kategorie, oraz możliwości filtracji wyników np. po cenie usługi, które ułatwią nam poszukiwanie wymarzonego miejsca na odpoczynek.

One Comment

Add comment / Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CZY CHCESZ WYNAJĄĆ APARTAMENT?