+48 724 319 601
info@batogospot.pl

Rejsy po Odrze we Wrocławiu

Wiedziałeś, że we Wrocławiu możliwe są rejsy po Odrze? Wrocław jest nazywany miastem 100 mostów lub Wenecją północy, a to wszystko zasługa aż 5 rzek, które przecinają miasto. Płyną tędy Bystrzyca, Oława, Ślęza, Widawa i oczywiście największa Odra. W całym Wrocławiu jest wiele aktywności z których możemy skorzystać przede wszystkim latem i wiążą się z obecnością rzeki. Jest to na przykład wypoczynek nad wodą w Beach barze, popływanie kajakiem czy rejs statkiem. I to o tym ostatnim chcielibyśmy opowiedzieć nieco więcej.

rejsy po odrze

Przystań i trasa rejsu po Odrze

Dwie najbardziej znane przystanie na rejs po Odrze statkiem to Przystań Kardynalska i Przystań „Hala Targowa”.  Z obu tych miejsc można wybrać którym statkiem chcesz się przepłynąć w zależności od preferencji i godziny odpłynięcia. 

Z tego miejsca statki wypływają w kierunku Biskupina i dopływają w około 20 minut do przystani „Zoo„.  W tym miejscu można wysiąść i udać się na zwiedzanie Zoo, lub kontynuować podróż z powrotem do Przystani początkowej. Na przystani „Zoo” można również rozpocząć przejażdżkę i dopłynąć do centrum miasta omijając korki zamiast korzystać z komunikacji miejskiej.  Trasa powrotna trwa pół godziny, więc cały rejs zajmie Ci mniej więcej 50 minut.

Na trasie rejsu w zależności od wybranego statku możemy podziwiać z zewnątrz takie zabytki jak:  Most Piaskowy, Przejście Macieja, Most Uniwersytecki, Hotel Plaza, Przejście Klary, Most Młyński, Most Tumski, Muzeum Narodowe, Most Pokoju, Urząd Wojewódzki, Most Grunwaldzki, Polinka, Wieża Ciśnień, Jaz Szczytniki, Rurociąg Gazowy w stronę Wyspy Opatowickiej.

Jeden ze statków – Statek Wratislavia posiada restuaurację – „RESTAURACJA Z NURTEM” w której podczas rejsu można spożyć posiłek, lub napić się czegoś podziwiając widoki miasta.

Cennik i godziny rejsów

Ceny zależą od firmy z którą zdecydujemy się udać na tą przejażdżkę. Jednak podamy poniżej orientacyjne ceny. 
Rejs w dwie strony to koszt 30 zł – bilet normalny, 25 zł – bilet ulgowy, gdy decydujemy się przepłynąć tylko w jedną stronę to będzie to o 10 zł mniej. 

Bilet ulgowy przysługuje emerytom, rencistom, młodzieży uczącej się.

Istnieje również możliwość wynajęcia statków na prywatne wydarzenia, wtedy zarówno trasa jak i czas trwania rejsu po Odrze jest uzgadniany.  

Od godziny 10:00 do 19:00 statki wypływają co około 15 minut. a po godzinie 19 możliwe są „rejsy nocą” o godzinach 20:00, 20:30, 21:00, 21:30 jeżeli zbiorą się minimalnie cztery osoby chętne na rejs statkiem po Odrze.

Zwiedzanie miasta, a potem rejs?

Jeśli masz dwie godziny wolne w weekend i zastanawiasz się jak je wykorzystać, to może zainteresuje cię ta łączona oferta. W każdą sobotę i niedzielę o 12:00 spod Niedźwiadka Malajskiego przy Starym Ratuszu wyrusza godzinny spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, a po nim następuje godzinny rejs statkiem. Wszystko to z licencjonowanym przewodnikiem, który opowie nam wszelkiego rodzaju ciekawostki na temat Starego Miasta.

Koszty wycieczki składa się z dwóch części – zwiedzania oraz rejsu.

1. Zwiedzanie:

Dzieci do 6 lat = za darmo!

Dzieci do 14 lat = 25 zł/os.

Dorośli = 35 zł/os.

Płatne gotówką na miejscu u przewodnika.

2. Rejs statkiem –  25-30 zł/os.

Wymagana rezerwacja na nr tel.: +48 513 946 946 – SMS lub Whatsapp, przed udaniem się na wycieczkę pamiętaj aby poczekać na potwierdzenie rezerwacji.

Kajakiem po Odrze

Równie ciekawą atrakcją jak rejsy po Odrze jest przepłynięcie się kajakiem po rzece. Wymaga to jednak nieco więcej zaangażowania, bo napęd jest manualny, ale może dać dużo satysfakcji.

Kajaki lub rowery wodne możesz wypożyczyć w różnych miejscach. Do wyboru jest: Przystań Zwierzyniecka, Zatoka Gondoli i Kładka przy ZOO.

Orientacyjne ceny w zależności od przystani to:       

 • Kajaki  (1 / 2 / 3 osobowe)

30 min – 15 zł

60 min – 20 zł

 • Rower Wodny (2 osobowy – kaczka lub Łabędź)       

30 min  – 30 zł

60 min – 40 zł

 • Rower Wodny (4 osobowy – autko)       

30 min  – 30 zł

60 min – 50 zł

One Comment

 1. Manfred Weiss

  Witam,

  szukamy statku do wynjęcia na imprezę firmową dla ok. 80-90 osób.
  Czas trwania rejsu ok. 3 godz., termin jakieś piątek w lipcu od godz. 18:00.
  Jesteśmy rownież zainteresowani, o ile taka mozliwość istnieje, małym kateringem tzn. albo finger-food różnego rodzaju lub grill (kiełbaski, karkówka, sałatki, chleb), i oczywiście napoje (woda, sok, piwo, wino).
  Oferte prosimy przesłać mailem na adres manfred.weiss@bergerbau.pl.

Add comment / Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CZY CHCESZ WYNAJĄĆ APARTAMENT?