+48 724 319 601
info@batogospot.pl

Jak zaplanować pobyt – Pogoda Wrocław

Pogoda Wrocław to zaskakujące zjawiska atmosferyczne. Wrocław jest jednym z najcieplejszych dużych polskich miast. Jeżeli już zdecydowaliście się na wyjazd do Wrocławia warto wybrać termin, który będzie odpowiadał waszym planom i potrzebom. 

Na powyższym wykresie można zobaczyć jak kształtują się średnie tygodniowe temperatury w mieście.
We pogoda we Wrocławiu najcieplejsza jest w lipcu, jednak zanim zarezerwujecie pobyt na lipiec w BatogoSpot warto zauważyć, że jest to również miesiąc z najwyższą liczbą opadów w ciągu miesiąca. Może się zdarzyć, że cały nasz pobyt pogoda nie będzie nam dopisywać. Faktem jest jednak to, że letnie deszcze są zwykle intensywne, ale krótkie, dlatego zawsze możemy deszcz przeczekać w jakimś przyjemnym miejscu, których we Wrocławiu nie brakuje.

Czerwiec i sierpień są nieco chłodniejsze od lipca, ale również mniej deszczowe. Czerwiec jest też najbardziej słonecznym miesiącem i z najdłuższymi dniami, więc według nas jest to idealny moment, żeby cieszyć się również nocnym życiem miasta.

A dla wszystkich tych, którzy wolą uniknąć wakacyjnych tłumów i upałów, które w mieście mogą być dla niektórych uciążliwe, polecamy maj i wrzesień. Oba charakteryzują się już niższymi temperaturami, ale również mniejszymi opadami deszczu. Stąd pobyt w drugiej połowie maja, lub pierwszej połowie września może być strzałem w dziesiątkę. 
Nie zniechęcamy jednak wszystkich miłośników zimy do odwiedzenia Wrocławia, bo zwykle temperatury nie są tak srogie, a zimowa oferta miasta zadowala wszystkich.

Wrocław ma bardzo dużą ofertę ogrodów, parków a nawet lasów, po których spacer może być idealnym wyborem w ładne dni. Poniżej kilka z naszych propozycji.

Pergola z Fontanną Multimedialną

Jest to bardzo urokliwe miejsce, które oferuje schronienie od słońca pod ciągnącą się na 640 metrów Pergolą porośniętą winoroślą. 

Dodatkową atrakcję stanowi Fontanna Multimedialna, latem o każdej pełnej godzinie w ciągu dnia można podziwiać jej pokazy. O każdej godzinie pokaz jest inny, opatrzony różnymi stylami muzycznymi, więc koniecznie trzeba się wybrać więcej niż jeden raz.

Atrakcje Wrocław
trekearth.com
weekend in wroclaw

Spacer wokół Pergoli - Pogoda Wrocław

Zaraz obok pergoli na spacer swoimi romantycznymi uliczkami zaprasza otwarty w 1913 r. Ogród Japoński.

Ciekawostką jest fakt, że kiedy w 1997 r. Wrocław padł ofiarą powodzi tysiąclecia ogród został zniszczony aż w 70 %.

Bilety:     

          Normalny: 10 PLN

         Ulgowy: 6 PLN

Dla wszystkich fanów emocji zachęcamy do odwiedzenia labiryntu grabowego na Brochowie. Idealną porą jest na to późna wiosna lub lato, gdyż wtedy jest on najtrudniejszy do przejścia.  To świetne miejsce do odwiedzenia podczas gdy jest słoneczna Pogoda Wrocław

Pogoda-Wrocław

Deszczowy Dzień- Pogoda Wrocław

Spędzenie przyjemnego dnia w deszczowej pogodzie w mieście, którego się nie zna może być wyzwaniem, dlatego przychodzimy z pomocą sugerując kilka rozwiązań.

thefoxyhen.com

Paintball laserowy – Laser Tag

We Wrocławiu mamy kilka możliwych miejsc do spróbowania tej ciekawej atrakcji:

1. Kwatera Główna Centrum Laser Tag 

– ul. Sienkiewicza 8A

2. Laser Tag Nyska – ul. Nyska 61a

3. Zona 71 – ul. Robotnicza 1a

4. Laser Tag Wrocław Golden Lion – ul. Osobowicka 177/2

Escape Room 

Nowa forma rozrywki, w której naszym zadaniem jest wydostać się z zamkniętego pokoju rozwiązując wskazówki.

1. Secret Room – ul. Kazimierza Wielkiego 27c

2. EXIT19.PL – ul. Ofiar Oświęcimskich 19 i ul. Włodkowica 21/2

3. Let Me Out – ul. Bernardyńska 4

4. Piwnica Quest – ul. Tęczowa 7

5. Hurry Up – ul. Ruska 61/6b

6. Time of Mysteries – ul. Ruska 51b

7. Fox O’Clock – ul. św. Antoniego 23

wroclaw.wyborcza.pl
wroclaw.pl

Park Trampolin

To rozrywka dla całej rodziny, można zarówno wybrać się żeby luźno poskakać, lub wykupić lekcję u instruktora, który nauczy nas powietrznych akrobacji. Niektóre parki trampolin posiadają również osobne sekcje, więc koniecznie sprawdźcie wszystkie mozliwości.

1. GoJump – ul. J. Długosza 59-75

2. JumpWorld – ul. Otmuchowska 15

3. JumpHall – ul. Szybowcowa 31

Wrocław pogoda zimą

Jedną z największych zimowych atrakcji Wrocławia jest Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym można znaleźć przeróżne produkty, od pomysłów na prezent do słodkich i słonych przekąsek. Więcej o Jarmarku pisaliśmy w osobnym artykule, który można znaleźć w zakładce przewodnik po Wrocławiu.

wroclaw.pl

Lodowisko

We Wrocławiu nie zabrakło również lodowisk, możemy wybrać pomiędzy lodowiskami zamkniętymi  i otwartymi. 

1. Lodowisko Orbita – ul. Wejherowska 34

2. Lodowisko Spiska – ul. Spiska 1

3. Lodowisko przy Zespole szkół nr. 14 – ul. Brucknera 10

24wroclaw.pl
kolejkowo.pl

Kolejkowo -Pogoda Wrocław

 

Dla małych podróżników polecamy kolejkowo, gdzie będą mogli podziwiać ogromną makietę miasta z krążącymi po nim pociągami. 

Adres: pl. Orląt Lwowskich 

Cennik:
Bilet normalny: 23 zł

Bilet ulgowy: 17 zł

Krasnale - Pogoda Wrocław

Spacer w poszukiwaniu krasnali

Wrocław zamieszkuje obecnie ponad 400 krasnali, każdy o innym imieniu i wyglądzie? Może zostaniecie pierwszymi, którym uda się znaleźć je wszystkie?
Do pomocy można skorzystać z map krasnali dostępnych w Centrum Informacji Turystycznej na Rynku lub aplikacji „Wrocławskie Krasnale” dostępną na urządzenia z Androidem.

 

wroclaw.pl

Aquapark- Pogoda Wrocław

Jest świetnym wyborem na spędzenie czasu w każdą pogodę nie tylko dla dzieci, ponieważ posiada dużą część z siłownią i saunami przeznaczoną dla dorosłych.

Aquapark jest najchętniej odwiedzanym aquaparkiem w Polsce i 3 w Europie.

Adres: ul. Borowska 99

Cennik: https://aquapark.wroc.pl/pl/cennik

Add comment / Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CZY CHCESZ WYNAJĄĆ APARTAMENT?