+48 724 319 601
info@batogospot.pl

Opera Wrocław

Opera Wrocław to wyjątkowe miejsce które każdego roku przyciąga tysiące chętnych osób. Jest odwiedzana nie tylko przez turystów skuszonych jej pięknym widokiem, ale również Wrocławian.  Do opery przyjeżdżają również amatorzy sztuki z całego świata. Opera Wrocław to wyjątkowe miejsce który każdy powinien chociaż raz w życiu odwiedzić. Jej barokowe wnętrze zapiera dech w piersiach. Dlaczego jeszcze warto? Więcej o operze we Wrocławiu dowiecie się z tego artykułu:

Opera Wrocław to bardzo ciekawe miejsce nie tylko ze względu na walory artystyczne, ale także architektoniczne. Jest ona położona w bliskiej odległości od rynku co robi z niej łatwo dostępną atrakcję turystyczną dla pieszych turystów. Można również powiedzieć że leży w pewnej rodzaju linii artystycznej wyznaczonej z Teatrem lalek i Narodowym Forum Muzyki. Oba te miejsca również gorąco polecamy. Poniżej znaleźć można informacje zarówno na temat historii jak i obecnej działalności opery wrocławskiej. 

Opera-wroclaw
www.kochamwroclaw.pl

Wrocławska Opera jak sama nazwa wskazuje prezentuje przedstawienia operowe, ale nie tylko, możemy również wybrać się na balet i koncerty symfoniczne! Wśród repertuaru opery znajdują się zarówno klasyczne wszystkim znane pozycje, jak i  czasowe przedstawienia specjalne. W stałym repertuarze zobaczymy tu: 

Opera we Wrocławiu

Balet we Wrocławiu

Baletowa sekcja wrocławskiej opery to zarówno polscy jak i zagraniczni artyści, gwiazdy na stałe występujące we Wrocławiu oraz gościnni artyści. 

Opera Wrocławska - budynek

Gmach Teatru Miejskiego został wybudowany przy ulicy Świdnickiej 35 w latach 1839–1841. Za projekt tego budynku odpowiedzialny był architekt Carl Ferdinand Langhans.  Jego projekt zakładał nowoczesną sceną i widownię na około 1600 miejsc. 

Nieszczęśliwie jednak wnętrze budynku uległo zniszczeniu w dwóch pożarach 2 w 1865 i  w 1871 roku. Korzystając z okazji w trakcie remontu budynek został przebudowany. Na podstawie nowego projektu Karla Schmidt’a podwyższona została widownia i nadscenium, wybudowano pawilon malarni i został ozdobiony z zewnątrz malowidłami. Dodatkiem, który zachował się do dziś, ale w nieco zmienionej formie są rzeźby muz stojącej na krawędzi dachu. 

W bardzo bogato zdobionym wnętrzu zachowało się większość zdobień z XIX wieku przede wszystkim powierzchnia złocona prawdziwym złotem która wynosi około 10 tysięcy metrów kwadratowych, kryształowe lustra o powierzchni 200 metrów kwadratowych  czy loża cesarska. Jak widać w budynku opery każdy będzie miał okazję się przejrzeć, jak nie w lustrze to w złoconej powierzchni.

 Teatr Miejski we Wrocławiu – 1727 r. –1795 r. 

Teatr Królewski we Wrocławiu – 1795 r.  – przełom XIX/XX w.

Opera we Wrocławiu – przełom XIX/XX w. – 1944 r. 

Opera Dolnośląska – 1945 r. –1949 r.

Opera Wrocław  – 1949 r. – 2000 r. 

Opera Dolnośląska – 2000 r. –2005 r. 

Opera Wrocławska – od 2005 r. od dziś

 

Jak widać Opera kilkukrotnie zmieniała swoją nazwę, co było też związane z miejscem w którym aktualnie wystawiane były spektakle oraz z charakterem działalności.

Bilety - Opera wrocław

Bilety do Wrocławskiej opery można kupić zarówno w kasach biletowych jak i przez stronę internetową opery. Istnieje również możliwość rezerwacji biletów poprzez kontakt telefoniczny pod numerem +48 71 370 88 80.

Ceny zależą od rodzaju miejsca, a do wyboru są zarówno miejsca siedzące jak i stojące. Ceny rozpoczynają się już od 30 zł, a kończą zwykle na 140 zł. 

Kasa opery czynna jest w godzinach:

– poniedziałek – sobota  – 12:00 -19:00

– niedziela – 16:00 – 18:00 

Opera oferuje również różne taryfy – dostępne są bilety ulgowe i normalne.

Bilety ulgowe przysługują:

– uczniom po okazaniu legitymacji szkolnej

– studentom do 26 r.ż. po okazaniu legitymacji studenckiej

– emerytom i rencistom 

– osobom po 70 r.ż.

– osobom z orzeczeniem o niepełnosprawności

– posiadaczom Karty Dużej Rodziny

Ciekawą informacją może być fakt, że wszystkie bilety zakupione na spektakle Opery wrocławskiej można zwracać. nie musimy się więc przejmować, jeżeli wypadnie nam jakieś wydarzenie, lub po prostu nasze plany ulegną zmianie, tak długo jak stanie się to na co najmniej 7 dni przed planowaną datą spektaklu  (nie licząc dnia spektaklu)  może otrzymać zwrot poniesionych kosztów. Są one zwracane w tej samej formie, w jakiej dokonaliśmy płatności – czyli jeżeli bilety zakupiliśmy w Kasie to musimy udać się do kasy i otrzymamy zwrot gotówki/ lub zwrot na kartę. Jeżeli natomiast kupiliśmy bilety przez internet to zwrot obługuje firma Payu.  

Dla wszystkich którym zmieniły się plany, ale nadal chcą zobaczyć spektakl, mamy dobrą informację, bilety podlegają zamianie, na inną datę tego samego spektaklu lub na inny spektakl z ewentualną dopłatą w zależności od cen.

Add comment / Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CZY CHCESZ WYNAJĄĆ APARTAMENT?