+48 724 319 601
info@batogospot.pl

Najlepsze Muzea we Wrocławiu top10

We Wrocławiu znajduje się ponad 100 muzeów, każde z nich dotyczy innego okresu historii nauki. Jest ich tak wiele, ze każdy z odwiedzających Wrocław znajdzie coś dla siebie, jednak jest kilka muzeów, które są unikalne dla Wrocławia i to właśnie je powinniśmy odwiedzić w pierwszej kolejności będąc we Wrocławiu

Muzea-we-wrocławiu

Jest to najbardziej znane i najważniejsze muzeum we Wrocławiu, zostało zbudowane do przechowywania tylko jednego obrazu, bitwy pod Racławicami autorstwa Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Jest to wyjątkowe muzeum we Wrocławiu, ponieważ wchodząc do środka znajdą się państwo wewnątrz pola bitwy. Więcej o tym muzeum przeczytasz tutaj.

Muzeum Narodowe

Wrocław-muzeum

Narodowe muzeum we Wrocławiu to miejsce który każdy turysta powinien odwiedzić z najdują sie tam słynne obrazy Jana Matejki, nagrobek Henryka Pobożnego oraz abakany. Muzeum Warto odwiedzić również z tego powodu, że bilet kupiony w Panoramie Racławickiej upoważnia również do Zwiedzania Narodowego muzeum we Wrocławiu

Arsenał-we-wroclawiu

To miejska zbrojownia, zlokalizowana w gotyckim budynku przy ul. Cieszyńskiego. Ciekawostka jest, że Wrocławski arsenał został zbudowany wcześniej niż wzorowane na nim budynki w Krakowie, Warszawie, czy Berlinie, bo aż w 1459r. Budynek dopiero od XVI w. pełnił funkcje arsenału, wcześniej broń i amunicję składowano w piwnicach Wrocławskiego ratusza. Obecnie jest to jedno z najciekawszych muzeów we Wrocławiu.

muzea-wrocław

Tutaj zmierzają wycieczki, tutaj spacerują wrocławianie, tu też odbywają się spotkania towarzyskie i uroczystości miejski. Wszystkie obiekty Muzeum Miejskiego Wrocławia są zabytkami, które dla Śląska mają ogromne znaczenie historyczne, społeczne i kulturowe. Muzeum prowadzi bogatą działalność naukową i edukacyjną, jest również organizatorem wielu wystaw czasowych, imprez kulturalnych i spotkań naukowych.

wrocław-muzeum

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu jest jedyną w Polsce placówką muzealną gromadzącą i chroniącą zabytki stanowiące świadectwo działalności poczty na ziemiach polskich, w tym Poczty Polskiej założonej przez króla Zygmunta Augusta w 1558 r. Muzeum, utworzone w 1921 r. w Warszawie, od 1956 r. mieści się w zabytkowym gmachu Poczty Głównej we Wrocławiu.

muzea-wrocław

To muzeum, które przedstawia historie farmacji i aptekarstwa, jest zarządzanie przez uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i tworzy wyjątkowe miejsce, które należy odwiedzić będąc we Wrocławiu. To tutaj można poznać tajniki ziołolecznictwa i historię. To jedno z najciekawszych muzeów we Wrocławiu

Muzea-Wrocław

W 2009 roku Pawilon przejęło Muzeum Narodowe we Wrocławiu. W maju 2013 w obiekcie przeprowadzono generalny remont na jego potrzeby dzięki któremu uzyskano nowe powierzchnie wystawiennicze – ponad sześć tysięcy metrów kwadratowych z przeznaczeniem na ekspozycję sztuki współczesnej. W okalającym pawilon parku powstała plenerowa galeria rzeźby. Prace remontowe ukończono w czerwcu 2015 roku.

Mieści się w jednej z kamienic na rynku. Spostrzegawczych obserwatorów z pewnością przyciągnie widok poruszających się w rytmie poloneza postaci w oknach kamienicy. Jednak to nie tańczące pary, a specjalna instalacja artystyczna

To ważne miejsce historyczne związane z przemianami ustrojowymi w Polsce z czasów rządów PRL i okresu powojennego, tutejsze wystawy to głównie pamiątki z tego okresu i świetna lekcja żywej historii, która dzieje sie na naszych oczach.

zamek-topacz

Każdy fan motoryzacji oniemieje z zachwytu, w pobliskiej miejscowości znajduje się muzeum zabytkowych pojazdów. Jest tam ponad 100 zabytkowych samochodów a posiadłość znajduje się nad malowniczym jeziorkiem

Muzeum-we-wrocławiu

Hydropolis, to centrum nauki poświęcone wodzie, znajdujące się we Wrocławiu. Jego wystawy wykorzystują różnorodne technologie, aby uczyć zwiedzających o roli wody w środowisku, jej znaczeniu dla człowieka oraz historii interakcji człowieka z wodą. Centrum mieści się w zabytkowym, neogotyckim zbiorniku podziemnym o powierzchni 4600 m², który od momentu wybudowania w latach 90. XIX w. służył jako zbiornik wody pitnej. Obiekt należał do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Został wpisany do rejestru zabytków w 2002 r. W 2011 r. zbiornik został wyłączony z użytkowania i wyremontowany w celu stworzenia Hydropolis, które zostało otwarte w 2015 r.

Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego

Muzeum ma profil historyczny, którego zbiory poświęcone są przede wszystkim historii uczelni od XV wieku do czasów współczesnych. Najstarsze zbiory posiadają jeszcze kartę opisu Akademii Leopoldyńskiej, ale większość pochodzi z końca 1811 r. i później. Muzeum składa się z następujących sal historycznych: 

 – Aula Leopoldina, największa i najbardziej reprezentacyjna sala w gmachu głównym, jest jedynym w Polsce świeckim barokowym wnętrzem z pełnym wystrojem iluzjonistycznych malowideł ściennych

 – Oratorium Marianum, z barokowym wnętrzem i wyposażeniem równie bogatym

 – Wieża Matematyczna z tarasem widokowym na wysokości 42 metrów czyli dawne Obserwatorium Astronomiczne, zaprojektowane w 1791 r. 

 – oraz 3 sale wystawowe: Sala Romana Longchamps de Bérier, Sala Stefana Banacha, Sala Filarowa. 

atrakcje-we-wroclawiu

Kolejkowo nie można nazwać stricte muzeum, jest to raczej centrum rozrywkowo-edukacyjne. Obecnie znajdujące się w budynku wieżowca Sky Tower centrum posiada ogromną makietę Wrocławia i Dolnego Śląska skupionego na ruchu kolei i tramwajów oraz pokazujące codzienne życie małych mieszkańców. 

wrocław-muzeum

Współczesne Muzeum we Wrocławiu to obiekt który zaskoczy nie jednego odwiedzającego. Największą furorę robią jednak wystawy czasowe, które przysyłane są z całego świata. Muzeum przedstawia nieoczywiste spojrzenie na świat artystów, dzięki interaktywnym wystawom muzeum we Wrocławiu jest bardziej przestępne  i łatwe w odbiorze dla zwiedzającego

Zwiedzanie za darmo - muzea we Wrocławiu

Odwiedzając Wrocław, warto wiedzieć o organizowanych akcjach i promocjach, większość muzeów ma stałe promocje, często są to specjalnie wyznaczone dni, kiedy bilet jest tańszy albo nawet darmowy. Jest też organizowana co roku akcja promująca odwiedzanie muzeów – noc w muzeum. To akcja organizowana w okresie maja, na początku sezonu. To noc podczas której wstęp do wszystkich muzeów, które przystąpiły do akcji we Wrocławiu jest darmowy.

2 Comments

  1. Niki

    Mi się podoba muzeum iluzji we Wrocławiu którego nie ma na liście

  2. PAwel

    Poleca Muzeum Gier i Komputerow w Dworcu Swiebodzim

Add comment / Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CZY CHCESZ WYNAJĄĆ APARTAMENT?