+48 724 319 601
info@batogospot.pl

Najlepsze Muzea we Wrocławiu top10

We Wrocławiu znajduje sie ponad 100 muzeów, każde z nich dotyczy innego okresu historii bądź  nauki. Jest ich tak wiele, ze każdy z odwiedzających Wrocław znajdzie coś dla siebie, jednak jest kilka muzeów, które są unikalne dla Wrocławia i to właśnie je powinniśmy odwiedzić w pierwszej kolejności będąc we Wrocławiu

Muzea-we-wrocławiu

Jest to najbardziej znane i najważniejsze muzeum we Wrocławiu, zostało zbudowane do przechowywania tylko jednego obrazu, bitwy pod Racławicami autorstwa Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Jest to wyjątkowe muzeum we Wrocławiu, ponieważ wchodząc do środka znajdą się państwo wewnątrz pola bitwy.

Muzeum Narodowe

Wrocław-muzeum

Narodowe muzeum we Wrocławiu to miejsce który każdy turysta powinien odwiedzić z najdują sie tam słynne obrazy Jana Matejki, nagrobek Henryka Pobożnego oraz abakany. Muzeum Warto odwiedzić również z tego powodu, że bilet kupiony w Panoramie Racławickiej upoważnia również do Zwiedzania Narodowego muzeum we Wrocławiu

Arsenał-we-wroclawiu

To miejska zbrojownia, zlokalizowana w gotyckim budynku przy ul. Cieszyńskiego. Ciekawostka jest, że Wrocławski arsenał został zbudowany wcześniej niż wzorowane na nim budynki w Krakowie, Warszawie, czy Berlinie, bo aż w 1459r. Budynek dopiero od XVI w. pełnił funkcje arsenału, wcześniej broń i amunicję składowano w piwnicach Wrocławskiego ratusza. Obecnie jest to jedno z najciekawszych muzeów we Wrocławiu.

muzea-wrocław

Tutaj zmierzają wycieczki, tutaj spacerują wrocławianie, tu też odbywają się spotkania towarzyskie i uroczystości miejski. Wszystkie obiekty Muzeum Miejskiego Wrocławia są zabytkami, które dla Śląska mają ogromne znaczenie historyczne, społeczne i kulturowe. Muzeum prowadzi bogatą działalność naukową i edukacyjną, jest również organizatorem wielu wystaw czasowych, imprez kulturalnych i spotkań naukowych.

wrocław-muzeum

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu jest jedyną w Polsce placówką muzealną gromadzącą i chroniącą zabytki stanowiące świadectwo działalności poczty na ziemiach polskich, w tym Poczty Polskiej założonej przez króla Zygmunta Augusta w 1558 r. Muzeum, utworzone w 1921 r. w Warszawie, od 1956 r. mieści się w zabytkowym gmachu Poczty Głównej we Wrocławiu.

muzea-wrocław

To muzeum, które przedstawia historie farmacji i aptekarstwa, jest zarządzanie przez uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i tworzy wyjątkowe miejsce, które należy odwiedzić będąc we Wrocławiu. To tutaj można poznać tajniki ziołolecznictwa i historię. To jedno z najciekawszych muzeów we Wrocławiu

Muzea-Wrocław

W 2009 roku Pawilon przejęło Muzeum Narodowe we Wrocławiu. W maju 2013 w obiekcie przeprowadzono generalny remont na jego potrzeby dzięki któremu uzyskano nowe powierzchnie wystawiennicze – ponad sześć tysięcy metrów kwadratowych z przeznaczeniem na ekspozycję sztuki współczesnej. W okalającym pawilon parku powstała plenerowa galeria rzeźby. Prace remontowe ukończono w czerwcu 2015 roku.

Mieści się w jednej z kamienic na rynku. Spostrzegawczych obserwatorów z pewnością przyciągnie widok poruszających się w rytmie poloneza postaci w oknach kamienicy. Jednak to nie tańczące pary, a specjalna instalacja artystyczna

To ważne miejsce historyczne związane z przemianami ustrojowymi w Polsce z czasów rządów PRL i okresu powojennego, tutejsze wystawy to głównie pamiątki z tego okresu i świetna lekcja żywej historii, która dzieje sie na naszych oczach.

zamek-topacz

Każdy fan motoryzacji oniemieje z zachwytu, w pobliskiej miejscowości znajduje się muzeum zabytkowych pojazdów. Jest tam ponad 100 zabytkowych samochodów a posiadłość znajduje się nad malowniczym jeziorkiem

Muzeum-we-wrocławiu

To niezwykłe muzeum interaktywne, podczas zwiedzania którego można przenieść się do świata wody

Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego

To atrakcja dla każdego pasjonata architektury i sztuki, dwie najpiękniejsze barokowe sale które mieszczą się we Wrocławiu znajdują się właśnie w oddziale tego muzeum. Aula Leopoldina i wieża Matematyczna to dwa powody dla których każdy powinien odwiedzić to muzeum.

atrakcje-we-wroclawiu

Muzeum we Wrocławiu zorganizowane wewnątrz starego dworca kolejowego. Dawniej na terenie Wrocławia mieściły się 3 dworce kolejowe, obecnie czynny jest tylko jeden. Chociaz nieco zmieniły się funkcje pozostałych stanowia fragment historii, który warto poznać. Można podziwiać tam makiety kolejek elektrycznych z całego świata.

wrocław-muzeum

Współczesne Muzeum we Wrocławiu to obiekt który zaskoczy nie jednego odwiedzającego. Największą furorę robią jednak wystawy czasowe, które przysyłane są z całego świata. Muzeum przedstawia nieoczywiste spojrzenie na świat artystów, dzięki interaktywnym wystawom muzeum we Wrocławiu jest bardziej przestępne  i łatwe w odbiorze dla zwiedzającego

Zwiedzanie zadarmo - muzea we Wrocławiu

Odwiedzając Wrocław, warto wiedzieć o organizowanych akcjach i promocjach, większość muzeów ma stałe promocje, często są to specjalnie wyznaczone dni, kiedy bilet jest tańszy albo nawet darmowy. Jest też organizowana co roku akcja promująca odwiedzanie muzeów – noc w muzeum. To akcja organizowana w okresie maja, na początku sezonu. To noc podczas której wstęp do wszystkich muzeów we Wrocławiu jest darmowy.

Add comment / Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CZY CHCESZ WYNAJĄĆ APARTAMENT?