+48 724 319 601
info@batogospot.pl

Kolejkowo we Wrocławiu

Udało Ci się kiedyś odwiedzić park miniatur gdzie można zobaczyć miniaturowe zabytki Polski, Europy czy Świata? Kolejkowo również możemy zaliczyć do parków miniatur, ale zamiast pojedynczych zabytków zobaczymy tu makietę Wrocławia oraz miejsc Dolnego Śląska w ruchu! Wszystkim, którzy za dzieciaka lubili bawić się elektryczną kolejką to miejsce powinno przypaść do gustu. W ruchu są przeróżne pojazdy, chociaż przede wszystkim uwaga skupia się na kolejkach i tramwajach. Górskie widoki? Lasy? A może panorama miasta,  na tej wielkiej przestrzeni aż 900 m2 dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Warto zaznaczyć, że ta największa w Polsce makieta kolejowa, jest zamieszkana przez małych mieszkańców, których zobaczymy w scenkach z życia codziennego.

kolejkowo

Krótko o historii

Kolejkowo pierwotnie znajdowało się w budynku nieczynnego Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu i zostało otwarte 26.01.2015 r. Jednak ten dzień poprzedzony był ciekawą historią twórców tego miniaturowego świata. Po raz pierwszy latem 2014 roku postanowili zorganizować małą wystawę swoich kolejkowych prac modelarskich przy deptaku w Zakopanem. Zachęceni pozytywnym odbiorem ludzi i po ogromie prac doczekali się otwarcia tego wyjątkowego miejsca. A następnie w ramach rozszerzania działalności pojawił się drugi lokal w Gliwicach.

Warsztaty

Mało kiedy słyszy się o zawodzie modelarza, dzieci raczej też
nie do końca wiedzą z czym to się wiąże. Jest na to jednak rada, w Kolejkowie dzieci mają możliwość
samodzielnie spróbować tej sztuki i chociaż może w przyszłości nie będą szkolić się w kierunku tego zawodu, to na pewno będzie to niezapomniane wrażenie i niezapomniana zabawa. Warsztaty przeznaczone są dla grup, a ich
cena to 35 zł za osobę. Oprócz szkół i przedszkoli na warsztaty może przyjść przyjęcie urodzinowe, co na pewno jest bardzo oryginalnym pomysłem na taką imprezę. 

Wystawy stałe i czasowe

We Wrocławskim Kolejkowie stała wystawy składa się z kilku części. Zobaczymy tu scenki z Wrocławia, między innymi model Dworca Świebodzkiego, kamienic rynku, czy port. Oprócz makiety miasta, znajdziemy jeszcze Karpacz i Karkonosze ze stokami i obserwatorium Śnieżka, oraz schronisko Szwajcarka w Sudetach. Oprócz wystawy stałej zimą czeka na nas wystawa czasowa: „Miasto z piernika”, zrobiona z pierników, czekolady i cukierków. Częścią wystawy jest nawet poruszający się piernikowy pociąg. Dla dzieci będzie to na pewno ciekawa atrakcja, gdyby tylko wystawę można było spróbować, byłaby spełnieniem sennych marzeń maluchów.

Cennik

W Kolejkowie we Wrocławiu bilety kosztują zawsze tyle samo, nie ma znaczenia czy odwiedzamy park w tygodniu czy w weekend.

Bilet normalny – 29 zł

Bilet ulgowy – 23 zł

Z biletów ulgowych skorzystać mogą:

  • dzieci od 3 do 18 lat,
  • studenci,
  • emeryci i renciści
  • osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie.

Dzieci poniżej 3 roku życia nie potrzebują biletu.

Warto wiedzieć wcześniej!

W jakich godzinach można odwiedzić Kolejkowo?

Przez większość roku, kolejkowo w dni robocze jest czynne w godzinach 10:00-18:00, a w weekendy w godzinach 10:00-19:00

Czy na miejscu można zaparkować?

Tak, Kolejkowo obecnie znajduje się w Centrum Handlowym wieżowca Skytower, który posiada płatny parking. W chwili obecnej cennik wygląda następująco:

do 20 minut – gratis

 od 20 min do 1 h – 5 zł

2 h i więcej – 4 zł

Uwaga na bilet parkingowy, opłata za jego zgubienie to 80 zł!

Ile czasu zarezerwować na zwiedzanie?

Średnio zwiedzanie trwa około 1,5 – 2 h, więc planując dzień warto zarezerwować przynajmniej tyle czasu, żeby nie musieć rezygnować z zobaczenia jakiejś części wystawy.

Add comment / Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CZY CHCESZ WYNAJĄĆ APARTAMENT?