+48 724 319 601
info@batogospot.pl

Jak wyszukać noclegi we Wrocławiu – 8 wskazówek

W ostatnim czasie coraz ciężej jest zaleźć komfortowe noclegi we Wrocławiu. Wybrane daty podróży, wolne w pracy przyznane, wybrane miejsce podróży, środek transportu, więc przyszedł czas na wybór noclegu. Może się to okazać być trudną decyzją, zwłaszcza jeżeli podróżujemy do danego miasta po raz pierwszy. Wybór zależy zarówno od naszych preferencji, co do typu miejsca noclegowego, jak i naszych planów co do atrakcji turystycznych, które chcemy podczas pobytu odwiedzić, wpływ na naszą decyzje na pewno będzie miało to czy podróżujemy z rodziną czy znajomymi. Przychodzimy z wam pomocą tworząc poniższy poradnik.

1. Lokalizacja - noclegi we Wrocławiu

Dla prawie wszystkich rodzajów podróży dobrym wyborem, będzie lokalizacja blisko centrum miasta. Ułatwi to zwiedzanie centralnej części miasta, bez konieczności korzystania z komunikacji miejskiej, a do wszystkich pozostałych miejsc dojedziemy w wygodny sposób ze względu na dużą ilość połączeń, mających połączyć centrum z innymi dzielnicami. Taka lokalizacja zapewni nam też szeroki wybór gastronomiczny, który pozwoli zarówno na wybór restauracji jak i możliwość zamówienia jedzenia z dowozem. Z naszego doświadczenia polecamy jednak wybór miejsca oddalonego o kilka przecznic od samego rynku, aby uniknąć hałasu i zgiełku nocnego życia. Dlatego nasze apartamenty znajdują się w bliskiej, ale spokojnej lokalizacji,  gwarantując dobry odpoczynek po długim dniu zwiedzania. Jeżeli przyjeżdżamy do miasta tylko na jedną noc w konkretnym celu, to być może będzie nam wygodniej wybrać nocleg w sąsiedztwie naszego celu podróży. 

Wybraliśmy konkretną lokalizację, więc sprawdzamy w danym obszarze jakie są dostępne obiekty. Jednak musimy się zdecydować czy wolimy hostel, motel, hotel czy cały apartament dla siebie. Decyzję każdy musi podjąć sam, w zależności preferencji i oczekiwanych udogodnień, jednak my zachęcamy do wyboru apartamentu, dającego dużo większą swobodę i autonomię. O wszystkich plusach tego rodzaju obiektu pisaliśmy w osobnym artykule.

W dużych miastach jeśli wybieramy się autem może być dobrą decyzją wybrać obiekt, który będzie oferował gościom miejsca parkingowe, zwykle w miastach parkingi nawet przy ulicy mogą by płatne, stąd zaoszczędzamy sobie czasu przy szukaniu miejsca parkingowego, a dodatkowo unikamy ewentualnego mandatu za złe parkowanie ze względu na nieznajomość miasta. Oczywiście opcja noclegu z parkingiem zwykle wiąże się z opłatą, ale nie są one na tyle wysokie, aby znacząco obciążyły nasz budżet, a świadomość, że nasze auto stoi na bezpiecznym miejscu również powinna nam dodać nieco komfortu. Jeśli twój hotel nie oferuje parkingu możesz również wynająć samo miejsce parkingowe w BatogoSpot, o szczegóły zapytaj obsługę. Warto zwrócić uwagę, że we Wrocławiu godzina parkowania w centrum kosztuje nawet 7,00 zł! 

4. Jak dokonać rezerwacji - noclegi we Wrocławiu

Zdecydowaliśmy się na lokalizację i typ obiektu, więc chcemy zobaczyć konkretne obiekty noclegowe posiadające w danym terminie wolne miejsca. Pojawia się kilka opcji, możemy skorzystać ze strony dedykowanej do wyszukiwania noclegów takich jak booking.com, e-turysta.pl, nocowanie.pl i inne, lub szukać noclegu bezpośrednio w Google lub googlemaps. Poniżej opiszemy obie opcje, oraz damy wam kilka wskazówek.

5. Szukanie noclegu poprzez wyszukiwarkę obiektów. - noclegi we Wrocławiu

Sytuację tę przeanalizujemy na przykładzie booking.com. Jakie zalety ma takie wyszukiwanie?
Obiekty są sprawdzane przez Booking, to że obiekt pojawia się na tej stronie świadczy zwykle  o wiarygodności oferty. W jednym miejscu znajdziemy wszystkie obiekty które w danej lokalizacji się mieszczą, oraz będziemy mogli zastosować filtr wyszukiwania, aby szybciej trafić na obiekt spełniający nasze wymogi. Po przejściu w wybrany obiekt można zobaczyć zdjęcia obiektu oraz poszczególnych pokoi/apartamentów, oraz listę udogodnień i opinii klientów którzy już z danego obiektu skorzystali.

 

Po znalezieniu interesującego nas obiektu możemy jednak wpisać jego nazwę w wyszukiwarkę internetową i skontaktować się z obiektem przed dokonaniem rezerwacji przez Booking, dopytać o nurtujące nas szczegóły i zapytać o cenę przy bezpośredniej rezerwacji. Być  może obiekt jest w stanie zaproponować nam korzystniejszą cenę, lub dodatkową usługę gratis.

6. Szukanie noclegu w Google - noclegi we Wrocławiu

Ta opcja daje nam dwie możliwości, albo wpisanie w pasku wyszukiwarki interesującej nas frazy, jak np: „apartamenty Wrocław” lub „hotel Wrocław”, albo skorzystanie z opcji wyszukania noclegów na mapach google. Istnieje tam również opcja dodania konkretnych dat wyszukiwania. Jest to jednak wolniejsza opcja i może wymagać więcej cierpliwości.

7. Dodatkowe opłaty - noclegi we Wrocławiu

Podczas czytania warto zwrócić uwagę na szczegółowy opis obiektu, ponieważ często sama cena za wynajem nie obejmuje dodatkowych opłat związanych z noclegiem. Może to być podatek turystyczny, opłata za sprzątanie, opłata rezerwacyjna, kaucja itp. Oczywiście nie wyklucza to wyboru danego miejsca, jedynie wymaga zwrócenia uwagi, aby uniknąć niechcianych niespodzianek. Na naszej stronie wszystkie koszty są rozpisane, a dodatkowo nasi goście podczas składania rezerwacji są ponownie informowani o całkowitej cenie, którą muszą uiścić. 

Wiele obiektów posiada system rezerwacji bezpośrednio przez stronę obiektu. Poniżej można zobaczyć przykładową wyszukiwarkę dostępnych apartamentów na naszej stronie internetowej. Jest to wygodna opcja, nad którą warto się zastanowić. Warto pamiętać, że obiekty często oferują dodatkowe opcje podczas pokonywania rezerwacji, takie jak domówienie parkingu, śniadania i inne, więc sprawdź dodatkowe opcje podczas rezerwacji. 

noclegi-we-wroclawiu

Add comment / Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CZY CHCESZ WYNAJĄĆ APARTAMENT?