+48 724 319 601
info@batogospot.pl

Jak prawidłowo wynająć apartament na podróż służbową – praktyczne porady cz. 1

Istnieje grupa podróżujących biznesowo, którzy co tydzień się pakują, wyruszają do Wrocławia czy Warszawy, a ich bazą domową staje się apartament w centru miasta lub mały pokój hotelowy. W poradniku dajemy szereg wskazówek jak osoby podróżujące w interesach mogą szybko i sprawnie przejść przez proces wynajmu apartamentów, a później odbyć spokojną podróż służbową, beż żadnych niespodzianek.

Porady od doświadczonych biznesmenów, żyjących „na walizkach”

Jeden z naszych Gości już od ponad 10 lat jest w podróżach biznesowych.  Ten styl życia polega na zameldowaniu się w pokojach gościnnych i apartamentach.  Opowiada, że czasem zna Wrocław lepiej niż swoje rodzinne miasto.  Podróże służbowe mają swoje historie, chociaż w 90% to rutyna czynności codziennych, do których można się przyzwyczaić i co ważniejsze przygotować.  Jakie nawyki warto dopracować aby oszczędzić czas i nerwy, o tym poniżej.

Przede wszystkim bezpieczeństwo i ….. mapa

Jaki jest zatem najważniejszy element podczas podróży służbowej? To nie jest twoja praca, twój kalendarz czy plan spotkań. Najważniejsza kwestia to twoje bezpieczeństwo. Aby zapewnić swoje bezpieczeństwo, zarezerwuj pokój lub apartament w renomowanej marce i wcześniej sparawdź lokalizację apartamentów. To powinno być przede wszystkim bezpieczne miejsce.

W jaki sposób szybko i sprawnie zbadać okolicę. Na przykładzie Wrocławia. Wpisz adres w Google Maps. Następnie wybierz widok satelity, wybierz 3D i trzymając naciśnięty klawisz SHIFT obróć wizualizację z budynkiem obiektu z wszystkich stron. Już oglądając samą okolicę na mapie będziesz miał pierwszy pogląd czy okolica jest względnie bezpieczna i jak wygląda sąsiedztwo.

https://www.google.com/maps/place/BatogoSpot+Towers/@51.1135721,17.0235608,15z/data=!4m8!3m7!1s0x0:0x6d3f96b56840266f!5m2!4m1!1i2!8m2!3d51.1135721!4d17.0235608

Sprawdź dokładnie na mapie jak dotrzeć z apartamentów na miejsce twojego spotkania, porównaj drogę pieszo i drogę autem, nie zawsze warto korzystać z auta.

Ważne jest aby całą rezerwację i jej szczegóły dograć jeszcze przed przyjazdem. Ustal wcześniej najlepiej mailowo jak będzie wyglądał twój apartament, obejrzyj zdjęcia. Jeżeli właściciel sieci apartamentów lub hotel nie jest w stanie przedstawić zdjęć konkretnego pokoju, zrezygnuj z rezerwacji, nie możesz przecież rezerwować apartamentu w „ciemno”.

Bezpieczniejszy jest hotel czy apartamenty

Statystycznie pobyt w apartamencie położonym w nowoczesnym bloku mieszkalnym z dobrym sąsiedztwem będzie lepszy niż wynajem hotelu. W hotelach kręci się sporo ludzi, których nie znasz i niekoniecznie chcesz poznać. Dodatkowo słyszy się historie o kradzieżach z pokoi hotelowych. Rozważ też sytuację związaną z pożarem. Zdecydowanie łatwiej jest się ewakuować z 1 piętra niż z piętra 15.

 

Wybierz to samo miejsce dla ważnych pobytów za każdym razem, czyli rzecz o nawykach

Jeżeli już naprawdę musisz zmieniać apartament, stwórz odpowiednie nawyki.  Bądź konsekwentny w kwestii tego, gdzie umieszczasz rzeczy. Za każdym razem, gdy przechodzisz przez drzwi apartamentu lub pokoju hotelowego, twój klucz, portfel i kluczyki do samochodu powinny być umieszczane na blacie w łazience najbliżej światła. Nie tylko oszczędza to czas gorączkowego szukania rzeczy później, ale w przypadku alarmów przeciwpożarowych i ewentualnej ewakuacji o trzeciej w nocy (to w gruncie rzeczy zdarza się w dużych hotelach) będziesz w stanie szybko sięgnąć po wszystko, czego potrzebujesz.  Znacznie przyjemniej jest czekać na wizytę straży pożarnej w swoim samochodzie niż w deszczu na chodniku ze wszystkimi innymi Gośćmi Hotelowymi.

 

Nigdy nie rozpakowuj swoich rzeczy, dopóki nie sprawdzisz listy kontrolnej

Sprawdź kołdry, podnieś pokrywę toalety, spójrz pod prysznic, przejrzyj pokój w poszukiwaniu poważniejszych braków w czyszczeniu (jak np. krew na dywanie – prawdziwa historia, która wydarzyła się w hotelu). Na pewno nie chcesz znaleźć brudnej pary majtek w łóżku, kiedy idziesz się wyspać prosto do łóżka o 23:00.

Im wcześniej sprawdzisz potencjalne problemy, tym większe prawdopodobieństwo, że obsługa będzie się w stanie do tego odnieść.  Gdy w popołudniowych godzinach cały hotel się zapełni, twoje opcje mogą zostać znacznie ograniczone. Weź tą wskazówkę hotelową do serca.

To także świetny moment na sprawdzenie ręczników (czy jest wystarczająca ilość dla wszystkich).  Koniecznie sprawdź, czy lodówka jest zimna, jeśli zamierzasz z niej korzystać.

Poszukiwanie lepszej oferty na apartamenty czy hotel może być kuszące, ale ile kosztuje Cię tak naprawdę 100 zł? Często podróżujący w interesach z jakiegoś powodu stają się lojalni wobec marki apartamentów czy hotelu. Po prostu szanują swój czas.

Pamiętaj unikaj wynajmu apartamentów u właścicieli, którzy posiadają tylko 1, 2 lub 3 apartamenty na wynajem, bo w razie problemów nie będziesz miał alternatywy.

 

Zapytaj o zniżki dla stałych klientów

Jeżeli często wyjeżdżasz w podróże do danego miasta, byłeś już w apartamentach danej marki, pomiń booking.com i porozmawiaj z obsługą bezpośrednio. Zapewne będą w stanie zaproponować Ci zniżkę, może darmowe miejsce postojowe. Potwierdź tą zniżkę na mailu. W BatogoSpot zapewniamy zniżki wszystkim naszym stałym klientom.

Trzymaj czystość

Każdy, kto regularnie podróżuje, wie, że jednym z najgorszych koszmarów jakie mogą się przytrafić jest zachorowanie w mieście, w którym jest się na podróży służbowej. Zapytaj obsługę apartamentów, czy recepcję w hotalu w jaki sposób dokonują dezynfekcji apartamentów i pokoi. Czy jest standardowa procedura. Zapytaj konkretnie jakich środków dezynfekcji używają? To będzie kosztować Cię grosze, kup online zestaw małych atomizerów 10 ml i przelej tam strzykawką płyn dezynfekujący. Miej taką fiolkę zawsze ze sobą i na wszelki wypadek psikaj najpopularniejsze w dotyku miejsca (baterie prysznicowe, klamki, pilota). To będzie kosztować Cię minutę, a może zaoszczędzić zdrowia i nerwów.

Miej kluczowe informacje zawsze ze sobą

Nie polegaj na pamięci. Ona może Cię zawieść w pewnym momencie. Miej zawsze pod ręką adres apartamentu i najważniejsze informacje.  Firmy wynajmujące apartamenty, bardzo często wysyłają dokładne instrukcje z dostępem do apartamentów, największymi atrakcjami obok, dobrymi sprawdzonymi restauracjami, zawsze warto mieć takie informacje ze sobą i z nich korzystać. Zadbaj o to, oszczędzisz czas i nerwy.

Jeżeli masz jakieś swoje porady dotyczące pobytu w hotelu i apartamentach koniecznie pozostaw je poniżej.

 

Add comment / Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CZY CHCESZ WYNAJĄĆ APARTAMENT?