+48 724 319 601
info@batogospot.pl

Hydropolis Bilety – cennik cz.2

Hydropolis Bilety, cennik godziny otwarcia

Jeśli planujemy odwiedzić Hydropolis bilety będą do tego celu niezbędne.  Można je nabyć za pośrednictwem strony internetowej lub w kasie przy wejściu do ośrodka. W Hydropolis bilety kupione z wyprzedzeniem przez internet nie różnią się ceną. Jednak w okresie kwarantanny warto zarezerwować wejście wcześniej.

Hydropolis to multimedialny ośrodek wiedzy w którym można w łatwy sposób poznać tajniki obiegu wody w przyrodzie. Wrocław to idealne miejsce do budowy takiego kompleksu, ponieważ przez miasto przepływa aż 5 rzek, więc woda jest obecna stale w życiu naszego miasta. Rozbudowana sieć mostów i kanałów gęsto przecina Wrocławskie ulice, co nadało mu miano Wenecji północy.  Może to właśnie Hydropolis odpowie na wieczną zagadkę: Ile mostów jest we Wrocławiu? Niektórzy nazywają Wrocław miastem stu mostów, jednak jest ich znacznie więcej, warto więc poszukać tej informacji, właśnie tutaj. Można podziwiać również zalety podwodnego życia, poznać historię pierwszych wypraw na dno oceanu i dostrzec żyjące w tych odległych miejscach zwierzęta. Wiadomo, że woda występuje w różnych stanach skupienia, więc kilka ciekawych informacji o chmurach zachwyci młodych odkrywców wiedzy. Jako że ciało człowieka składa się w 70% z wody w centrum multimedialnym można poznać tajniki funkcjonujących w organizmie człowieka procesów, które przebiegają właśnie z użyciem wody. Hydropolis łączy w sobie zarówno walory edukacyjne jak i rozrywkowe, w formie nowoczesnej wystawy.

Hydropolis jest otwarte codziennie w następujących godzinach:

Poniedziałek- Piątek 9:00-18:00

Sobota- Niedziela 10:00 – 20:00

Ostatni zwiedzający wpuszczani są godzinę przed zamknięciem

Zwiedzenie Hydropolis zajmuje ok. 2 godzin, dlatego warto tego dnia zaplanować również inne atrakcje (link do strony z artykułami) takie jak zwiedzanie Ostrowa Tumskiego, Panoramy Racławickiej, czy nawet spacer po rynku. W okolicy znajdziemy różnież beach bary czy kolejkę Polinkę.

hydropolis wroclaw

Jeżeli jednak planujemy również zwiedzanie ZOO lub kąpiel w Aquaparku warto pomyśleć o zakupie łączonego biletu, który jest sporo tańszy. Bilety tego typu są dostępne wyłącznie w wersji rodzinnej i można je kupić tylko w kasie stacjonarnej.

Normalny – 27 zł/os.

Ulgowy – 18 zł/os.
Rodzinny – 72 zł/rodzina
 (2 dorosłych + maksymalnie 2 dzieci)

Ostatnie wejście czyli godzinę przed zamknięciem jest zawsze tańsze i w przypadku biletu ulgowego jest to 14 zł, a normalnego 20 zł.

 

 Rodzinny do Hydropolis i Zoo Wrocław – 199 zł/rodzina (2 dorosłych + 2 dzieci)

 Bilet rodzinny do Hydropolis i Aquaparku– 149 zł/rodzina (2 dorosłych + 2 dzieci)

Hydropolis Wrocław Cennik - co zobaczymy w cenie biletu

Kupując pojedynczy bilet do Hydropolis mamy możliwość zwiedzenia 8 wystaw zlokalizowanych w różnych salach. zwiedzanie trwa od 30 do 60 minut, ale nie ma określonego czasu po którym należy opuścić wystawę. Wybierając się do Hydropolis z dziećmi warto rozważyć zakup biletu rodzinnego, który uprawnia do zwiedzania 2 dzieci i 2 dorosłych. Wybierając się do Wrocławia na weekend z rodziną można zastanowić się nad zakupem biletu łączącego zwiedzanie Hydropolis i innych atrakcji takich jak zoo czy też aquapark. Największą wadą tych biletów jest to, że można kupić je wyłącznie w kasie na miejscu, nie ma możliwości zakupu ich przez internet.

Drukarka wodna - Hydropolis Bilety

Muzeum-we-wrocławiu

Już przed samym wejściem do Hydropolis możemy podziwiać jego multimedialny charakter. Fasadę budynku tworzy multimedialna drukarka wodna o zaskakującej długości aż 46,5 m. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii możemy podziwiać przez kilka sekund nadrukowane na wodzie najróżniejsze napisy i wzory. To stanowi dodatkową atrakcje dla oczekujących na zakup biletów turystów.

Ekspozycja podzielona jest na 8 stref tematycznych, każda z nich porusza inne tematy związane z wykorzystaniem wody. Do stworzenia multimedialnej ekspozycji zastosowano aż 64 urządzenia. Pierwszą z tych sal jest „planeta Wody” Ekspozycje przedstawiają najróżniejsze ciekawostki związane z wodą.  Poniżej opisujemy najciekawsze sale.

 

Planeta Wody - Hydropolis Bilety

Odwiedzając pierwszą salę o nazwie „Planeta Wody” możemy poznać teorie dotyczące pochodzenia wody we Wszechświecie, powstania naszej planety oraz innych planet na których występuje woda o odmiennej do naszej strukturze. Sala w której zaprezentowana jest ta wystawa, zawiera wiele zainstalowanych ekranów multimedialnych dzięki którym można doczytać ciekawostki związane z powstaniem wody we Wszechświecie. To nie lada gratka zarówno dla miłośników kosmosu jak i tych, którzy jeszcze tej pasji nie odkryli. Przede wszystkim dzięki tak dobrze dopracowanej szacie graficznej jest to bardzo imponujące widowisko.

Badanie głębin Oceanu - Hydropolis Bilety

hydropolis-bilety

Wchodząc do tej sali na pewno naszą uwagę przyciągnie kapsuła Batyskafu Trieste, z 1960 r. Był to pierwszy statek podwodny, którym dwóch odkrywców zanurkowało w najgłębszej otchłani naszej planety, czyli w rowie Mariańskim. Rów mariański jest najgłębszym rowem tektonicznym na naszej planecie, ma głębokość prawie 11 tys. metrów pod poziomem morza. Rów Mariański znajduje się w południowo- zachodniej części oceanu spokojnego na wysokości Filipin. Powstał w wyniku oddzielenia się od siebie dwóch płyt tektonicznych: Pacyficznej i Filipińskiej. Przez wiele lat nie znaliśmy dokładnej głębokości tego miejsca. Dokładnie 23 stycznia 1960 roku pierwsza załoga osiągnęła dno rowu mariańskiego i tym samym wyznaczając jego głębokość wynoszącą 10 916 m jednym z dwóch pasażerów Batyskafu był Don Walsh, amerykański badacz, oceanograf i oficer. Walsh kilka lat temu odwiedził Hydropolis i ponownie zajął miejsce w Batyskafie. Bohater tej ekspedycji otrzymał tytuł honorowego ambasadora wiedzy o wodzie.

Mieszkańcy wód - Hydropolis Bilety

W sąsiednim pomieszczeniu prezentowane są zwierzęta zamieszkujące morza i oceany. Różnorodność gatunków zwierząt przeciwstawionych na wystawie wprawia zwiedzających w zachwyt. Można tam spotkać zarówno kilkumetrowe rekiny, ogromne ławice ryb, jak i w porównaniu do sąsiadów mikroskopijne drobnoustroje.

Jedno z pomieszczeń wystawowych mieści w sobie najróżniejsze modele statków, od początków żeglugi po współczesne statki kontenerowe. Oglądając tą wystawę można podziwiać jak na przestrzeni lat rozwijała się historia żeglugi. Wystawa zawiera również eksponaty przedstawiające historię inżynierii wodnej, takie jak śluzy, pompy wodne, maszyny parowe, a nawet śrubę wodną Archimedesa zobaczyć można również modele najsłynniejszych statków i model nilu – najdłuższej rzeki na naszej planecie. To tutaj można przeczytać o tym jak istotą rolę w rozwoju naszego gatunku pełniła woda.

Strefa Relaksu - Hydropolis Bilety

hydropolis wroclaw

Jedną z atrakcji oferowanych przez Hydropolis jest strefa relaksu. Jest to miejsce gdzie możemy zrobić sobie krótka przerwę podczas zwiedzania i odprężyć się słuchając odgłosów szumu fal na specjalnie przygotowanym leżaku. Kto by nie chciał skorzystać z odczucia jakie daje relaks na plaży, ale we Wrocławiu – 500 km od morza? Ciekawostką jest dekoracja ścian w tym pomieszczeniu. Aranżacja została stworzona z kompozycji porostów (czyli organizmów które są połączeniem glonu i protistu). Aranżacja ma symbolizować lasy puszczy amazońskiej, które nazywane są płucami planety i funkcjonują dzięki dynamicznemu obiegowi wody w przyrodzie.

Inne Wystawy - Hydropolis Bilety

W Hydropolis mieści się wiele innych ciekawych wystaw poświęconych tematykom roli wody w kształtowaniu egzotycznych kultur i religii, m.in. Starożytnego Egiptu. Można również podziwiać wystawy związane z rolą wody w organizmie człowieka i zachodzących w nim procesów z ich udziałem. Ciekawym zagadnieniem, o którym możemy się dowiedzieć czytając tablice multimedialne jest zjawisko bioluminescencji oraz formy życia zamieszkujące ekosystemy hydrotermalne. W których temperatura dochodzi nawet do 400 stopni Celsjusza.

Od XIX w. miejskie wodociągi pobierają wodę w okolicach ul. Na Grobli. Początkowo wodę pitna pobierano bezpośrednio z rzeki, następnie była przepuszczana przez filtry z węgla i piasku. Jednak na początku XX w. okazało się to nieskutecznym rozwiązaniem. Pobierana woda rzeczna miała zbyt wysokie stężenie związków żelaza i chloru. Obecne filtry były eksploatowane do granic możliwości, a mimo wszystko miasto wciąż cierpiała na niedobór wody. Reasumując konieczne było rozbudowanie systemu oczyszczalni. Zdecydowano się na budowę kolejnych budynków oczyszczalni wody. Zrezygnowano wtedy z ujęcia rzecznego i stworzono nowy system ujęcia wód gruntowych. Zbiornik funkcjonował nieprzerwanie do 1945 r, kiedy na dach głównego ze zbiorników spadła radziecka bomba. Tuż po zakończeniu działań wojennych, zbiorniki zostały odbudowane i ponownie dostarczały wodę dla miasta.

Kolejnym przełomowym w dziejach oczyszczalni wydarzeniem był 2002 rok, kiedy podjęto prace remontowe. Wtedy po odnowieniu budynków najstarszy z nich został wpisany do rejestru zabytków i podjęto decyzję o stworzeniu interaktywnego muzeum pod zarządem miejskich wodociągów. Muzeum funkcjonuje od 2014 r. i ciągle się rozwija. Jest jedną z największych atrakcji Wrocławia chętnie odwiedzanych zarówno przez turystów, mieszkańców miasta jak i wycieczki szkolne, dla których jest to ciekawa alternatywa dla lekcji w szkolnej ławce

Bilety do Hydropolis dla mieszkańców Wrocławia

Dla wszystkich mieszkańców miasta mamy ciekawostkę dotyczącą Biletów do Hydropolis. Obecnie w ramach programu „Nasz Wrocław” możemy skorzystać z darmowego wejścia do jednej z instytucji partnerskich jeśli rozliczamy nasze podatki dochodowe właśnie we Wrocławiu. Oprócz jednego darmowego wejścia rocznie możemy też korzystać ze stałych zniżek na różne usługi i zakupy u ponad 50 partnerów programu. 


W ramach tej oferty z darmowego wejścia możemy skorzystać do obiektów takich jak:

– Hydropolis – bilet normalny dla osoby dorosłej

– Zoo Wrocław – bilet normalny dla osoby dorosłej

– Aquapark – 2 godzinne wejście do strefy rekreacji dla osoby dorosłej

– WKS Śląsk Wrocław – bilet na mecz piłkarski dla osoby dorosłej

– Pływalnia Orbita – 1- godzinne wejście dla osoby dorosłej 

– Hala Stulecia – bilet na zwiedzanie visitor center dla osoby dorosłej,


Stała zniżka dla osób uczestniczących w programie przy zakupie biletów do Hydropolis to 17 %. Nie zapomnij więc o tym kiedy następnym razem wybierzesz się do Hydropolis. Do programu możemy również zgłosić nasze dzieci, które również będą mogły skorzystać z oferty.

Add comment / Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CZY CHCESZ WYNAJĄĆ APARTAMENT?