+48 724 319 601
info@batogospot.pl

Dlaczego warto odwiedzić Wrocław

Dlaczego warto odwiedzić Wrocław

Wrocław nazywany jest drugą Wenecją, w mieście jest ponad 100 mostów w tym 16 zabytkowych. Wrocław to również bardzo dynamicznie rozwijające się miasto, które przyciąga wiele firm i studentów.

Coś dla każdego

Wrocław jest otwartym europejskim miastem, można tu spotkać mieszankę wielu kultur, wpływów i tradycji. Wynika to z historii miasta, które po II wojnie światowej zostało totalnie zmienione. W tym czasie zostało zniszczone 60 % zabudowy miasta, większość lokalnych  mieszkańców wyprowadziła się po zmianie przebiegu granic, a część została przesiedlona. Do Wrocławia zaczęła napływać ludność z różnych obszarów Polski, głównie ze Lwowa, Wilna i Warszawy, z zupełnie odmiennymi kulturami, kuchnią i zwyczajami. Później napływały również inne mniejszości narodowe np. Grecy po wojnie domowej w 1947r. Czy też ludność po rozpadzie Jugosławii. Fala imigrantów z Ukrainy poszukujących pracy i lepszych perspektyw na przyszłość, a po otwarciu granic i przystąpieniu do Unii Europejskiej napływało jeszcze więcej narodowości. Właśnie dlatego Wrocław stał się miastem otwartym dla wszystkich, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. To bardzo gościnne miasto które koniecznie trzeba odwiedzić.

Smaki Wrocławia

Możesz spróbować tu przysmaków kuchni lwowskiej, zjeść świeżo upieczonego pączka w starej Pączkarni, skosztować wszystkich odmian pierogów w Pierogarni „stary Młyn”, zjeść wyśmienity grecki gyros, czy też poczuć klimaty PRL odwiedzając „Konspirę” albo bar „Miś”. Będąc we Wrocławiu nie można sobie również odmówić najlepszych tostów w mieście w barze „Witek” który przez dziesięciolecia nie zmienił receptury.

Można też spróbować owoców morza w Shrimp barze, zjeść krwisty stek w „La Casa de Musica”, spróbować meksykańskiej Quesadilli w Pancho.

Na wrocławskim rynku nie zabraknie również przysmaków dla amatorów kuchni włoskiej czy orientalnej. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Wrocław nocą

Będąc we Wrocławiu warto również wybrać się na spacer po rynku późnym wieczorem i zobaczyć jak wygląda nocne życie miasta. Ludzie wychodzą na ulice wokół słychać gwar rozmów i ciche dźwięki muzyki, a wokół roztacza się widok podświetlonych budynków.

Podczas takiego spaceru dobrze jest odwiedzić jeden z lokali z Craftowym piwem, w ciągu ostatnich kilku lat powstało wiele takich we Wrocławiu, ale najlepsze są przy ul. Św. Antoniego i Szajnochy. Najlepsze lokale oferują nawet do 50 różnych gatunków piwa.

Dobrym pomysłem jest także odwiedzenie wyspy słodowej, gdzie przycumowane barki zmieniają się w bary i restauracje. Podświetlone barki mienią się na tle Odry i tworzą niezapomniany widok.

Jeśli jesteście już w centrum nie warto zbyt daleko się oddalać, możecie przeczekać do rana w Komfortowym apartamencie, lub poszukać tanich noclegów w hostelu.

Czego nie ma nigdzie indziej?

Będąc we Wrocławiu, warto jest zobaczyć najbardziej unikalne miejsca, dla tego miasta, należą do nich:

Hala stulecia, która jest zabytkiem wpisanym na listę światowego dziedzictwa Unesco,

Afrykanarium, z tunelem podwodnym, gdzie z perspektywy dna oceanu możecie oglądać życie zwierząt wodnych. Jest to jedyny obiekt tego typu w Europie. Warto zajrzeć również do innych części zoo

Plac solny jedno z niewielu miejsc w Europie, gdzie możesz kupić kwiaty przez cała dobę, warto to miejsce odwiedzić przed romantyczną kolacja z drugą połówką

Hydropolis, w którym poznacie obieg wody w przyrodzie

Dzielnica Czterech świątyń, czyli miejsce gdzie spotykają się różne kultury i wyznania, miejsce kontrastów

Ostrów Tumski, najstarszą cześć miasta

Aulę Leopoldina, piękna barokową salę na Uniwersytecie Wrocławskim

Panoramę Racławicką, wchodząc do której poczujecie się jak byście znaleźli się na polu bitwy

Zakupy we Wrocławiu

Trudno jest odwiedzić piękne miejsce i niczego stamtąd nie przywieźć We Wrocławiu możecie znaleźć dosłownie wszystko co tylko potrzebujecie, może to też wynika z historii? W średniowieczu przez miasto przebiegał szlak bursztynowy, jeden z głównych szlaków kupieckich w Europie.

Dziś na ulicach miasta nie spotkamy już kupieckich karawan, ale możemy odwiedzić aż 18 galerii handlowych, wybrać się na pchli targ na teranie dawnego dworca świebodzkiego lub na niskich łąkach. A w każdy piątek na giełdę staroci przy ul. Gnieźnieńskiej. Ciekawym wydarzeniem jest również Jarmark, dwa razy w roku, przed świętami bożego narodzenia i przed świętem św. Jana, którego wizerunek jest w herbie miasta odbywa się Jarmark. Przez niemal miesiąc wokół rynku stoją stragany z lokalnymi przysmakami, gadżetami i produktami wykonanymi ręcznie.

Odwiedzając Wrocław nie łatwo o nim zapomnieć!

One Comment

  1. Filip

    Wspaniałe miejsca.

Add comment / Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CZY CHCESZ WYNAJĄĆ APARTAMENT?