+48 724 319 601
info@batogospot.pl

Dlaczego podróżujący służbowo preferują wynajem apartamentów ponad hotele

Zauważalny trend

To już jest wyraźny trend od lat. Osoby podróżujące w celach biznesowych doceniają wyjątkowość pobytu w apartamentach. Dla nich zakwaterowanie nie jest wyłącznie tylko miejscem do spania, jest również miejscem do życia, pracy, ale także miejscem które powinno przypominać dom. Apartamenty, szczególnie te z dobrym supportem i obsługą oferują znacznie więcej ponad pobyt hotelowy, szczególnie  podczas dłuższego pobytu i z tego powodu stają się coraz bardziej popularne wśród poszukujących zakwarterowania.

Wiele możliwości w jednym apartamencie

Czym wygrywają apartamenty na wynajem? Stowarzyszenia Hotelarstwa i Gastronomii w krajach zachodnich definiują wynajem apartamentów jako zakwaterowanie, które jest wykorzystywane głównie przy pobytach powyżej 2 dni i głównie w środowisku miejskim. Apartamenty są w pełni umeblowane i funkcjonalne, a zakres usług może być równie szeroki jak w hotelach. Usługi te mogą obejmować na przykład wymianę ręczników i pościeli wymieniane raz na tydzień, sprzątanie, pralkę i zmywarkę wewnątrz apartamentów. Dostępne są również szybkie łącza internetowe, ponieważ są to najczęściej pożądane udogodnienia przez osoby podróżujące w interesach.

Większe wymagania dla warunków pracy nie mogą być spełnione przez małe pokoje hotelowe

Wraz z ewolucją warunków pracy i podróży służbowych wielu podróżujących służbowo rozgląda się za alternatywą dla hoteli. Koncepcja wynajmu apartamentów najczęściej spełnia owe rosnące wymagania, dając równocześnie obietnicę większego komfortu i bardziej intymnego pobytu.

Oprócz udogodnień mieszkańcy apartamentów mają zazwyczaj o wiele więcej miejsca niż w typowym pokoju hotelowym. W lokalach często również znajduje się kuchnia i biurko, lub co najmniej stół gdzie można swobodnie pracować.  Więcej przestrzeni oznacza, że ​​podróżujący w interesach i ich rodziny mają wrażenie, że wracają do domu pod koniec dnia, a nie do ograniczonej powierzchni małego pokoju hotelowego.

Wynajem apartamentów to oszczędność w porównaniu do wynajmu pokojów hotelowych

Osoby podróżujące w interesach aktywnie poszukujące apartamentów już dawno odkryły korzyść cenową takich rozwiązań. Przykładowo we Wrocławiu, w pobliżu Ostrowa Tumskiego, pobyt 5 dniowy od poniedziałku do piątku w lipcu w hotelu będzie kosztował około 1250 zł dla dwóch osób. Cena ta dotyczy pokoju, który ma w porywach 15 m2.  Dosłownie ulicę dalej można wynająć komfortowy apartament mający 35m2, kompletnie wyposażoną kuchnię ze zmywarką, pralką za około 1100 zł. Na pierwsze spojrzenie różnica w cenie wydaje się niewielka. Jeżeli jednak zorientujemy się, że chcemy zakwaterować 3 osoby, to w hotelu trzeba wynająć dwa pokoje lub alternatywnie 1 apartament. Różnica w cenie wynosi zatem prawie 100% w określonych przypadkach.

Mały i średni biznes już od dawna dostrzega korzyści kosztowe wynikające z wynajmu apartamentów. Właściciele i managerowie są świadomi, że pobyt w wynajmowanych apartamentach to równocześnie tańsza, ale i znacznie wygodniejsza alternatywa dla krótkoterminowych a tym bardziej długoterminowych pobytów hotelowych.

Zwracający uwagę na koszty turyści, szczególnie ci z rodzinami, również czerpią zyski z mieszkań z obsługą, głównie w Ameryce Północnej i Europie, ale coraz częściej na całym świecie, przyczyniając się do rozwoju sektora w okresie spowolnienia gospodarczego.

Największe sieci hotelowe dodały do oferty apartamenty na wynajem

Różne apartamenty na wynajem odpowiadają różnym klientom i ich potrzebom. Należy pamiętać, że nie wszystkie apartamenty lub „aparthotele”, jak są one określane w branży, mają podobne standardy.  System oceniania przez gwiazdki, który ma zastosowanie do hoteli, nie jest stosowany do wynajmowanych sieci apartamentów, dlatego ważny jest wybór tej firmy oferującej wynajem apartamentów, która spełni wymagania i zaoferuje pożądane udogodnienia.

Fakt, że międzynarodowe sieci hotelowe, takie jak Marriott (z Executive Apartments), InterContinental (z Staybridge Suites) i Accor (z Adagio) weszły na rynek wynajmu apartamentow krótkoterminowych, jest jasnym sygnałem, że trend jest rosnący. Sieci oczekują popytu ze strony osób podróżujących biznesowo. Podejrzewają, iż osoby te szukają czegoś więcej niż zwykła opcja hotelu i chcą zagospodarować niszę, która się pojawiła. Kto pierwszy zagospodaruje niszę i zmieni nawyki klientów zdobędzie większą część rynku.

Rośnie świadomość osób podróżujących służbowo, i w konsekwencji rośnie liczba wynajmowanych przez nich apartamentów apartamentów w porównaniu do pokoi hotelowych. Budowanie świadomości jednak trwa.

Niezależne marki w sektorze apartamentów na wynajem wciąż nie mają światowej sławy marek hotelowych.  Trudno jest zmienić zakorzenione nawyki rezerwacji hotelowych. Nie wszystkie biura podróży lub firmy zajmujące się zarządzaniem podróżami są w stanie zarezerwować apartamenty na dłuższy czas za pośrednictwem swoich tradycyjnych systemów komputerowych. To utrudnia markom apartamentowym budowanie większych zasięgów.

Dopóki świadomość korzyści w wynajmie apartamentów na cele służbowe będzie stosunkowo niska, dopóty ceny oferowanych usług będą atrakcyjne dla potencjalnych klientów apartamentów. Warto teraz z tego skorzystać. Kto wie czy za kilkanaście lat apartamenty na wynajem nie staną się dobrem bardziej pożądanym, a to będzie miało odzwierciedlanie w ich wyższych cenach w porównaniu do hoteli.

Źródło

https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g1-i12407-k5059134-Serviced_Apartment_vs_Hotel-Business_Travel.html

 

Add comment / Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CZY CHCESZ WYNAJĄĆ APARTAMENT?