+48 724 319 601
info@batogospot.pl

Apartamenty w centrum Wrocławia

Apartamenty w centrum miasta

Podział administracyjny miasta Wrocław- kiedyś i obecnie

 

Czy wiesz, że w latach 1952- 1990 Wrocław składał się tylko z 5 dzielnic? 

Największą z nich była dzielnica Fabryczna, kolejna Psie Pole, Krzyki, Śródmieście i choć najmniejsza to najbardziej centralne oraz najstarsze – Stare Miasto.

Obecnie z podziału dzielnicowego korzystają jedynie niektóre jednostki administracyjne, instytucje państwowe. Dzięki temu mamy na przykład Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Krzyków czy Komisariat Policji Wrocław – Śródmieście. Proszę się jednak nie zdziwić słysząc te nazwy, ponieważ wielu rodowitych wrocławian po dziś dzień chętnie z nich korzysta.

źródło: wikipedia.org

Obecnie od zmiany podziału administracyjnego w 1991 roku w stolicy Dolnego Śląska obowiązuje podział osiedlowy. Miasto składa się z 48 osiedli, z których część przyjmuje dawne nazwy dzielnic. Także dziś też Państwo mogą odwiedzić Krzyki bądź Śródmieście, choć nie są to już tak rozległe tereny jak przy podziale dzielnicowym. Każde osiedle posiada własną radę i zarząd, i są w posiadaniu ograniczonej władzy samorządowej. Kolejną pozostałością po podziale dzielnicowym, jest fakt, że największe osiedla takie jak Gajowice czy Gądów, znajdują się na terenie niegdyś największej dzielnicy Fabrycznej.

W jakiej okolicy najlepiej szukać mieszkania na pobyt we Wrocławiu?

WhatsApp Image 2020-11-21 at 10.29.16 (1)

 

Oczywiście wybór noclegu powinien zależeć od tego co chcemy zobaczyć, jak chcemy się poruszać po mieście oraz wielu innych indywidualnych preferencji. Najczęstszymi punktami jakie obierają turyści za swój cel podczas wizyty we Wrocławiu są:

  • Rynek Główny;
  • Ogród Zoologiczny;
  • Ostrów Tumski;
  • Hala Stulecia.
Oczywiście taki wybór wcale nas nie dziwi. Są to cudowne obiekty, zarówno historyczne jak i rozrywkowe, które podczas wizyty w stolicy Dolnego Śląska muszą być odwiedzone.
W takim razie gdzie najlepiej zarezerwować apartamenty? Czy Rynek Główny Wrocław to najlepsza lokalizacja dla apartamentu?

Biorąc to pod uwagę najlepszą lokalizacyjnie opcją są regiony osiedla Nadodrze, Ołbin oraz Starego Miasta. Stąd spokojnie na nogach jesteśmy w stanie dojść do Rynku oraz przespacerować się w okolice katedry Ostrów Tumski. Co więcej mamy tutaj dobre połączenia komunikacji miejskiej z Halą Stulecia i ZOO. Natomiast Rynek charakteryzuje się tętniącym życiem nocnym nawet w środku tygodniu, także my osobiście polecamy bardziej ciche i spokojne okolice.. zwłaszcza dla osób podróżujących z rodziną.

batogospot-comfort-aparthotel-przezroczyste — kopia

BatogoSpot Apartments posiada 11 apartamentów w centrum Wrocławia. Z obu naszych lokalizacji (ul. gen. Józefa Bema oraz ul. Sikorskiego) dotrzesz do rynku w niecały kwadrans na nogach! Plac generała Józefa Bema, przy którym usytuowana jest większość naszych mieszkań znajduje się na osiedlu Ołbin. Od atrakcji turystycznych takich jak Ostrów Tumski, Wyspa Słodowa czy bulwar Ksawerego Dunikowskiego dzieli nas zaledwie 500-700m! Nasi goście bardzo chwalą sobie to położenie. Szczególnie fakt, że wieczorem można się przespacerować w okolice katedry, która jest pięknie podświetlona i cieszy oko również po zmroku.

Poza świetną lokalizacją w centrum miasta Wrocław, nasze apartamenty cieszą naszych gości również pod innymi względami co wiemy dzięki pozytywnym opiniom w internecie oraz licznych powrotach! Nasz personel stara się dopiąć każdy szczegół na ostatni guzik by Państwo mogli zapamiętać Wrocław jak najlepiej. W naszych apartamentach znajduje się wiele detali nawiązujących do miasta nad Odrą. Między innymi na ścianach są liczne fotografie oraz fototapety związane z historią, zabytkami, charakterystycznymi punktami Wrocławia. Może właśnie, któreś z takich nawiązań zainspiruje Państwa i wpisze jakiś znakomity obiekt na listę miejsc do zobaczenia!

Która lokalizacja najlepsza pod względem dróg dojazdowych?

źródło: https://airport.wroclaw.pl/content/uploads/2011/09/2011-08-31_1.jpg

Dla odwiedzających przybywających od strony Warszawy, polecamy apartamenty zlokalizowane w okolicach osiedla Nadodrze, Stare Miasto. W naszym wypadku będą to apartamenty Tumski oraz Tumski 2 zlokalizowane przy placu Bema. Mają Państwo wtedy prostą drogę i łatwy dojazd przez zjazd z drogi ekspresowej S8 na zjeździe o nazwie „Wrocław Północ” bądź „Wrocław Psie Pole”. Przy wyborze tego drugiego będą Państwo dłużej poruszać się przez centrum miasta, co odradzamy szczególnie w godzinach szczytu. To samo odnośnie zjazdu „Wrocław Północ” tyczy się podróżujących od strony Poznania. Natomiast dla wszystkich podróżujących od strony  zachodniej granicy naszego kraju, polecamy skorzystać z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Tych gości serdecznie zapraszamy do rezerwacji  naszych mieszkań przy ul. Sikorskiego. Mają wtedy Państwo komfortowy dojazd od zjazdu „Wrocław Stadion” przez ulicę Legnicką. 

Comments are closed.

CZY CHCESZ WYNAJĄĆ APARTAMENT?