+48 724 319 601
info@batogospot.pl

5 polecanych restauracji na Wrocławskim rynku

BatogoSmakosze czyli 5 rekomendowanych restauracji

  Lokali gastronomicznych we Wrocławiu nie brakuje. Spacerując uliczkami rynku można znaleźć ich bardzo dużo, ale czy  łatwo jest podjąć decyzję, którą z nich wybrać?  Jak się okazuje wielu naszych gości podczas pobytu we Wrocławiu ma z tym problem. Obawiając się, że nie znajdą tej lubianej i często odwiedzanej restauracji przez mieszkańców, dzwonią do obsługi BatogoSpot i zadają pytanie: „gdzie warto się wybrać by coś zjeść”. 

 Te dylematy spowodowały , że zespół BatogoSpot zdecydował się wyjść naprzeciw swoim gościom i jako rodowici Wrocławianie zaproponować kilka lokali, do których sami często i chętnie uczęszczają. 

1. Bernard

Pierwszą restauracją, o której warto wspomnieć jest „Bernard”. Znajduje się w samym centrum Wrocławia. 

Lokal czerpie inspiracje z kuchni dolnośląskiej, europejskiej oraz czeskiej. Bazuje on na naturalnych i sezonowych produktach. Atmosfera jest niezwykła. Zawsze w tle gra przyjemna dla ucha muzyka, a w niektóre dni utwory grane są tu nawet na żywo.

Oprócz dobrego jedzenia można napić się dobrego piwa. W karcie menu znajduje się ich wiele, a obsługa lokalu chętnie pomoże wybrać ten, który spełni wymagania każdego konesera tego trunku. 

Adres:                      Rynek 35, 50-102 Wrocław

Telefon:                   +48 508 054 037

Strona internetowa:  www.bernard.wroclaw.pl

Bernard z zewnątrz
Bernard wystój

2. O Sole Mio

Dla wszystkich fanów kuchni włoskiej mamy dobre wieści, ponieważ w samym centrum Wrocławia zlokalizowana jest restauracja właśnie w takim klimacie. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Pizza przygotowywana jest w specjalnym piecu opalanym w drewnie, a serwowane makarony są własnego wyrobu. Restauracja została uznana za przyjazną dla rodzin z małymi dziećmi.

Adres:                         Rynek 16/17, 59-220

Telefon:                      71 337 27 22

Strona internetowa:     https://m.facebook.com/ristorantepizzerialobsterspastakuchniawloska/

3. Shrimp House

Wrocławianie lubiący krewetki zachwycają się tym miejscem. Każdy powinien tam pójść!  Właściciele w swojej ofercie przygotowali rozwiązania dla tych niezdecydowanych. Można za drobną opłatą spróbować jedną krewetkę i ocenić jej smak.

W menu nie znajdzie się nic innego prócz dań przyrządzonych z właśnie z tych owoców morza – krewetek . 

 Miejsce to powstało dzięki trzem braciom, którzy dzięki swojemu wyczuciu smaku stworzyli markę, która się mocno rozwija. We Wrocławiu jest kilka lokali. My proponujemy wybrać się do restauracji na ul. Wita Stworza 41. 

Naszym faworytem jest danie o nazwie „Tempura Shrimp”, czyli smażone krewetki w cieście, które podawane są z bagietką bądź frytkami, surówką i z dwoma sosami: mango i majonezowym.

Adres:                        ul. Wita Stworza 41

Telefon:                     +48 577 997 855

Strona internetowa:    https://shrimp-house.pl

4. Dinette

Dinette to lokal, do którego szczególnie polecamy się wybrać na śniadanie. Chleb wypiekany jest na miejscu, na naturalnym zakwasie. Karta menu dostosowana jest do sezonowych produktów i zmienia się co kilka tygodni.

Naszym śniadaniowym faworytem są jajka na tostach, czyli dwa jajka w koszulce podawane na chałce z grillowanym boczkiem i rukolą. Smak tego dania podkreśla delikatny sos maślany.

 

Adres:                             Plac Teatralny 8

Telefon:                          +48 502 575 145

Strona internetowa:        http://www.dinette.pl

5. Szajnochy 11

Wszyscy fani sushi powinni odwiedzić to miejsce. W lokalu serwowane są najwyższej jakości ryby i owoce morza, które pozyskiwane są z holenderskiej giełdy rybnej. Restauracja łączy w sobie kuchnię japońską i kuchnię polsko-skandynawską.

Naszym faworytem są małże Św. Jakuba w tempurze. Tempura, czyli panierka, która otacza sushi jest lekko ciepła, a sos kobe który podany jest na sushi razem z porem podkreśla idealny smak potrawy.

Adres:                          ul. Karola Szajnochy 11

Telefon:                       +48 662 151 393

Strona internetowa:     http://szajnochy11.pl

Restauracje-wrocław

Polecamy Państwu skontaktować się wcześniej z wybraną restauracją i wykonać rezerwacje stolika 🙂

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Magdalena Żurawska

Telefon: +48 724 319 601

E-mail: info@batogospot.pl

Add comment / Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

CZY CHCESZ WYNAJĄĆ APARTAMENT?